Když podepíšete ve Spartě, máte jediný cíl – být nejlepší. Proto jsem také přišel, netají ambice trenér Brian Priske

Sparta představila nového trenéra, kterého ulovila v zahraničí. Brian Priske v minulosti vyhrál s Midtjyllandem dánskou ligu a s týmem postoupil do základní skupiny Ligy mistrů. Hned po svém příchodu na Letnou pojmenoval, kde vidí rezervy týmu a představil svou filozofii. Na co se mohou fanoušci těšit?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Den po skončení belgické skupiny o titul (23. května) zveřejnil klub FC Antverpy, že končí spolupráci s trenérem Brianem Priskem. O osm dní později Sparta Praha představovala nového kouče, kterým je právě zmiňovaný Prisk. Šlo tedy o bleskovou akci letenského vedení, které navíc dokázalo vše utajit. „Vyjednávání zabralo pár dní, bylo to ale dobré. Naštěstí jednání o smlouvách řešili jiní lidé. Pro mě a Tomáše to bylo jednoduché. Řešili jsme fotbalové věci. Došlo na mou fotbalovou filozofii, můj způsob hry a jak tým vedu. Prostě jsme dobře probrali pohled na fotbal,“ prozradil pro klubový web Sparty Brian Priske.

Priske ví, jak vyzrát na Slavii

Pětačtyřicetiletý Priske v průběhu své hráčské kariéry nastupoval například za Genk, Bruggy, Midtjylland a jednu sezóru odehrál za Portsmouth v anglické Premier League. Před dvěma roky už v pozici trenéra získal s Midtjyllandem dánský titul a následně přes Slavii postoupil do základní skupiny Ligy mistrů. V uplynulé sezóně si s Antverpami zahrál Evropskou ligu, ve skupině se ale belgickému klubu nedařilo. Týmu navíc nevyšla v domácí soutěži skupina o titul, ve které získal v šesti utkáních jen čtyři body.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Jaký chce trenér Priske předvádět se Spartou fotbal? „Chci dominovat na míči, mít vysoké držení balonu a vytvářet si hodně šancí. Musíme také být schopni prolomit soupeřovu defenzivu. Stejně tak musíme mít naopak dobré postavení v defenzivě. Musíme hrát v defenzivě agresivně. Rád bych, aby naši hráči měli hodně síly, aby byla vysoká intenzita hry s míčem i bez něj,“ nastínil, co mohou fanoušci očekávat. Na tiskové konferenci navíc pojmenoval, na čem musejí na Letné zapracovat.

Intenzivně napadat a vytvářet tlak na soupeře

„Na můj vkus tým v posledních letech dostával až příliš mnoho branek, v tom se musíme zlepšit. Můžete to udělat dvěma způsoby. Bránit níž a lépe, anebo naopak hrát výš, intenzivněji napadat a vytvářet velký tlak na soupeře. Osobně preferuju druhou možnost,“ uvedl Priske, který počítá s využitím mladých hráčů. „Akademie je opravdu důležitá a myslím, že to je v tomto klubu také klíčový faktor. Chci, aby se do prvního týmu zařadilo co nejvíc našich hráčů,“ potvrdil nový trenér Sparty.

iZdroj fotografie: FC Midtjylland

A jaké má ambice? „Sparta vyhrála mnoho trofejí a titulů. Bohužel od posledního titulu uplynulo už pár let. To bude určitě naše ambice, že chceme vrátit titul na Spartu. Když podepíšete na Spartě, tak máte jen jeden cíl – být nejlepší. To je také důvod, proč jsem přišel. Vím, jak vysoké jsou tady ambice, které jdou od majitele až po nás, kteří budeme na hřišti každý den. To je ambice, kterou máme jako Sparta. Každý se musí vypořádat s tlakem, stejně tak i já,“ dodal Brian Priske.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování