Trenér Sparty Pavel Vrba po remíze v Ostravě promluvil. Co uvedl na adresu tápajícího Dočkala? – SportyŽivě

Trenér Sparty Pavel Vrba po remíze v Ostravě promluvil. Co uvedl na adresu tápajícího Dočkala?

O jeho budoucnosti na Letné se dlouhodobě spekuluje, přesto stále patří kapitán pražské Sparty Bořek Dočkal k důležitým hráčům mužstva. Zápas proti ostravskému Baníku se však třiatřicetiletému záložníkovi vůbec nepovedl a na jeho adresu se po utkání vyjádřil také kouč Pavel Vrba.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Zahozená penalta, špatný pohyb a ztráty v osobních soubojích. Třiatřicetiletému kapitánovi pražské Sparty se utkání proti ostravského Baníku vůbec nepodařilo a po zápase sklízel kritiku na sociálních sítích jak ze strany fanoušků, tak expertů. Přesto se kouč Pavel Vrba odmítnul na jeho adresu po utkání vyjádřit. „K tomu se nechci vyjadřovat. Já se musím nejprve podívat na video,“ prohlásil na tiskové konferenci.
Jedním dechem zároveň dodal, že nasazení Bořka Dočkala a Davida Pavelky do středu pole nelituje. „Nevyčítám si to. Rozhodl jsem se, že Bořek nastoupí, je to moje rozhodnutí. Vy napíšete, že hrát neměl, ale za svým rozhodnutím si stojím,“ dodal sedmapadesátiletý trenér, který však přiznal, že právě ve středu hřiště domácí Baník dominoval. „Baník byl asi silnější co se soubojů týká,“ pokračuje.


iZdroj fotografie: Reuters

My jsme chtěli hrát fotbal a měli jsme ve středu hřiště tvořivé hráče. Na druhou stranu si myslím, že ztráceli hodně osobních soubojů,“ doplňuje Vrba, podle kterého byli hráči slezského klubu důraznější. „Baník nás v osobních soubojích přetlačoval a získával hodně míčů. To z naší strany také nebylo úplně dobré. Až s příchodem mladého Krejčího se hra ve středu pole vyrovnala,“ míní.

Spokojenost? Jsme na vážkách

Hraje se ale na výsledek a je to 2:2. Momentálně jsme na vážkách, jestli jsme nebo nejsme spokojení. My i Baník cítíme, že jsme zápas mohli vyhrát,“ dodal. Vrba zároveň odmítnul, že by problémem byly jen nedůrazy ve stoperské dvojici. „Musíte se podívat na způsob hry, který hraje Baník. Hraje jednoduše, snaží se to nakopávat na své hrotové útočníky. Nemyslím si, že by ztráty v prostoru byly jen o stoperech,“ uvedl.


iZdroj fotografie: Reuters

Byly také o středových hráčích. Byli jsme daleko od sebe a druhé balony jsme neměli tolik jako v jiných zápasech,“ zakončil s tím, že se nyní Letenští musí soustředit na náročný program. Aktuálně čtvrtý tým tabulky nejvyšší soutěže čeká nejprve ve čtvrtek souboj v rámci Evropské ligy proti Olympique Lyon, v neděli pak vyzve ještě před reprezentační přestávkou Teplice.

Zdroj: AC Sparta Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (78%) 320 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy