Trenér Slavie Trpišovský promluvil před Unionem o marodce. Kdo nahradí vykartovaného Kuchtu?

Pražskou Slavii čeká boj o postup do jarní fáze evropských pohárů i v posledním utkání. Proti německému Unionu Berlín ji stačí bod, přesto sešívaní podle kouče Jindřicha Trpišovského defenzivní taktiku nechystají.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Sešívaní mají nadosah postup do jarní části Evropské konferenční ligy. Svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského jsou na druhé příčce aktuální tabulky své skupiny se sedmi body, o bod méně pak má německý Union Berlín. Slavii tak stačí pouhý bod k postupu, přesto podle Trpišovského nebude mužstvo při utkání kalkulovat. „Uvidíme, jaký bude mít zápas průběh, ale o hře na remízu se vůbec nebavíme,“ prohlásil.

Připravujeme se na Union komplexně jako tým, jako bychom tu hráli první zápas a potřebovali vyhrát. S remízou nekalkulujeme, uvidíme, jaký bude průběh zápasu, ale teď se na to připravujeme, jako kdyby tahle varianta neexistovala,“ dodal pětačtyřicetiletý trenér, který může počítat i s návratem zkušených opor. Připravený bude jak Lukáš Masopust, tak Ondřej Lingr, kteří v posledních týdnech absentovali.

iZdroj fotografie: Reuters

Otazník tak zůstává pouze u jména Alexandra Baha. „U Alexe uvidíme na tréninku, co to s ním udělá v plné zátěži. Chtěl by ve čtvrtek nastoupit, ale uvidíme, v jakém stavu absolvuje trénink,“ míní. „Petr Ševčík bohužel nebude, ten s námi ani není, zůstal v Praze a tam se doléčuje,“ doplnil s tím, že zároveň nebude k dispozici vinou žlutých karet Jan Kuchta a zdravotní potíže má navíc i Michael Krmenčík.

Jiné varianty? Je tu možnost rotace, tuší Trpišovský

Honza není k dispozici, což je pro nás velký zásah ať už herně, nebo důležitostí gólů. Musíme nahradit jeho góly i způsob hry. Nějaké řešení máme, ale komplikují nám to i zdravotní problémy Michaela Krmenčíka,“ uvedl Trpišovský s tím, že přesto existují i jiné varianty. „Je tam možnost i rotace hráčů, že v sestavě nastoupíme s hráčem, který bude chodit do hloubky a nebude klasický útočník,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Reuters

Bereme v potaz i rozestavení Unionu, který hraje s pěti obránci, třemi středními. To jsou věci, na které se připravujeme. Teď už máme jasno, připravovali jsme se, jak to řešit, a je možné, že se tam bude protáčet víc hráčů podle průběhu zápasu,“ zakončil. Sešívaní vyběhnou na trávník německého Olympiastadionu již dnes od 21:00. Utkání vysílá přímým přenosem stanice ČT Sport.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“