Kouč Slavie Trpišovský varuje před sílou Zlína. Co řeší sešívaní vůbec poprvé v sezóně?

Pražská Slavia chce před nadstavbovou částí udržet vedoucí příčku. V cestě jí však bude stát bojovný Zlín, který by si rád s předstihem zajistil záchranu mezi elitou.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Svěřenci Jindřicha Trpišovského jsou blízko trumfu v základní části tuzemské fotbalové soutěže. Sešívaní aktuálně vedou o bod ligovou tabulku před Viktorií Plzeň a rádi by vedoucí příčku udrželi i po posledním utkání před nadstavbou. „Máme to ve svých rukách a musíme to doma potvrdit. Poslední kroky bývají nejtěžší. Zápasy se Zlínem pro nás bývají problematické, oni to na nás umí a nikdy to není jednoduché,“ prohlásil na stránkách klubu Trpišovský.

Máme nepříjemného soupeře, který má o co hrát. Věří si na nás a je to s nimi vždycky složité. Musíme se maximálně koncentrovat a vstoupit do zápasu dobře,“ burcuje šestačtyřicetiletý stratég, který varuje před ofenzivní silou Zlína. Podle Trpišovského jsou velkou výhodou hostujícího celku výkony navrátilce Vukadina Vukadinoviće, kterého současný kouč Slavie dříve trénoval.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Hrál na jaře velice dobře, má pět bodů. Dřív jsme ho trénovali na Žižkově, takže víme, jak nebezpečný hráč to je. Teď nehrál poslední kolo, takže uvidíme, jestli přijede. Každopádně jsou tam i další hráči, třeba Drame, který je velice nepříjemný se skvělou levou nohou. Robert Hrubý má taky skvělou střelu. Jsou velice silní v brejkových situacích. V obraně jsou hráči, kteří mají výšku, takže si musíme pohlídat standardní situace,“ tuší.

Trpišovský: Variant máme hodně

Červenobílí se však budou moci spolehnout na kompletní kádr mimo dlouhodobě zraněných. „Se sestavou jasno nemáme, protože jsme snad poprvé v situaci, kdy máme téměř kompletní kádr bez dlouhodobých marodů, což jsou Honza Bořil, Lukáš Masopust a Michael Krmenčík,“ těší Trpišovského, který chystá řadu možných variant složení základní sestavy. „Těch variant je hodně, budeme brát v potaz typologii zápasu, hrajeme doma na dobrém terénu,“ pokračuje.

Někteří hráči mají za sebou těžký program. Nemusíme se bát karetních ohrožení. Myslím si, že na deseti místech víme, jak nastoupíme, řešíme jednu pozici v ofenzivě a tam se rozhodneme podle typologie zápasu,“ zakončuje zkušený stratég, jehož svěřenci se utkají se Zlínem již zítra od 18:00. Zápas přímým přenosem vysílá O2 TV Sport.

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články