Trenér Sevilly šokoval zprávou o vážné nemoci

i Foto: elpais.com
                   

Španělská Sevilla se v Evropské lize i na domácím poli po celou sezónu trápila. Propadák proti Slavii Praha byl poslední kapkou, po které se vedení rozhodlo odvolat trenéra Pabla Machína. Funkci převzal charismatický Joaquín Caparrós, po jehož vedením to zatím vypadá, že se v klubu blýská na lepší časy alespoň co se herní a výsledkové stránky týče. Bezprostředně po vítězství nad Vallaloidem ovšem přišla velice smutná zpráva. Nový kouč Sevilly novinářům na tiskovce oznámil, že trpí chronickou leukémií. Ovlivní to nějak jeho angažmá?

Vlak se od přestupní stanice rozjel poměrně slibně

Třiašedesátiletý kouč, pod nímž nastupuje například i český rodák a zároveň současná reprezentační jednička v brance Tomáš Vaclík, dosud dovedl své svěřence ke třem ligovým výhrám ze čtyř pokusů. Výkony jednotlivců i celého týmu se začínají stabilizovat a zdá se, že vše je na dobré cestě. Úspěšné snažení dokládá i skutečnost, že se Seville podařilo vyšplhat na pátou příčku španělské nejvyšší soutěže.

O podlomeném zdraví Caparróse se v poslední době vedly dalekosáhlé spekulace, kterým se trenér rozhodl učinit jednou pro vždy přítrž a proto o své nemoci veřejně promluvil.

„Mám chronickou leukémii, ale to mi nebrání v tom, abych pokračoval v práci. Žiju normální život. Už o této věci nebudu mluvit, jen jsem chtěl, aby všichni věděli, že vše je v pořádku.“

Z jeho prohlášení jasně vyplývá, že i přes nepřízeň osudu hodlá v započaté práci pokračovat, za což si od nás všech určitě zaslouží obrovský obdiv. Temperamentní lodivod se v dalších větách snažil své závažné onemocnění bagatelizovat. Zároveň dodal, že lékaři mají jeho zdravotní stav plně pod kontrolou a v současné době nemusí podstupovat žádnou léčbu, proto chce s týmem využít každou minutu.

Prokletá Sevilla

Podobný příběh se na lavičce španělského klubu neodehrává poprvé. Fotbaloví fanoušci určitě stále mají v živé paměti působení Eduarda Berizza, který bojoval s rakovinou prostaty, ale trenérského žezla se ani tak nevzdal. Tedy alespoň ne dobrovolně. Po poslední operaci koncem roku 2017 svůj boj s nemocí sice vyhrál, ale vedení Sevilly jej následně kvůli neuspokojivým výsledkům vyhodilo.

Podpora trenérovi přišla nejen od Vaclíka

Po tiskovém prohlášení se okamžitě spustila lavina optimistických vzkazů věřících v uzdravení. Mezi podporovateli se objevily všechny španělské kluby včetně Barcelony nebo městského rivala Betisu Sevilly. Také český brankář ve službách tamního klubu, který je aktuálně na marodce, nezůstal pozadu a na svém twitterovém účtu napsal:

„Trenére, posíláme vám všechny síly k překonání nemoci.“

Foto: elpais.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články