Šilhavý před Švédskem: Jsem nervózní víc než obvykle. Co prozradil o sestavě?

Český národní tým čeká klíčové utkání o postup na mistrovství světa. Proti favorizovanému Švédsku musí zvítězit, jinak v baráži končí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Národní mužstvo čeká v semifinále baráže o světový šampionát náročný soupeř. Česká reprezentace ještě nikdy v historii Švédsko neporazila, nyní se však pokusí favorizované Seveřany překvapit. Trenér Jaroslav Šilhavý má před sebou těžký úkol, týmu totiž chybí řada opor včetně aktuálně nejlepšího střelce mužstva Patrika Schicka. „Určitě se šance obou týmů musí přehodnotit i s ohledem na naše četné absence,“ uvedl na tiskové konferenci.

Jsem ale přesvědčený, že se náš tým dokáže semknout a překonat všechny ztráty. Ukázali jsme to již několikrát v minulosti, že to dokážeme,“ věří Šilhavý, který očekává bouřlivou atmosféru v padesátitisícové Friends Aréně na okraji Stockholmu. Hráči se lvíčkem na hrudi podle něj musí sázet zejména na týmový výkon. „Jsme tým, který se dokáže semknout v podobných mezních situacích a každý tam nechá sto padesát procent výkonu,“ doufá.

iZdroj fotografie: Tadeáš Bednarz / Creative Commons / CC BY SA 4.0

Z kluků je cítit odhodlání, že kdo půjde na hřiště, tak to tam odmaká,“ doplňuje s tím, že o základní jedenáctce je jasno. Bližší informace o ní, stejně jako umístění Tomáše Holeše v sestavě, komentovat nechtěl. „To řeknu jedině v případě, pokud si takové informace vyměníme s domácím trenérem,“ dodal s úsměvem. „Tomáš hraje ve Slavii ve velké pohodě, ať nastoupí v jakékoliv pozici, věřím, že bude platný,“ řekl.

Očekáváme 4-4-2, tuší

Šedesátiletý stratég zároveň přiznal, že je před barážovým kláním nervóznější než obvykle. „Samozřejmě jsem nervózní, jde o hodně. Možná, že víc než normálně. Zápasy na mistrovství Evropy byly také důležité, ale tam to ještě šlo napravit. Tady je to buď, anebo,“ ví Šilhavý. „Vnímám, že i hráči cítí, jak moc je to důležitý moment. Z týmu cítíme sílu. Čeká nás zápas na zaplněném stadionu a fanoušci poženou domácí tým. Já věřím, že nás to nesemele a mužstvo se semkne,“ dodal.

Švédsko podle něj však může využít i nečekané zbraně. V dresu anglického Manchesteru United se totiž začal prosazovat teprve devatenáctiletý Anthony Elanga. „Analyzovali jsme jejich hru a očekávám, že nastoupí v rozestavení 4-4-2, protože k tomu mají skvělé typy hráčů. Ještě klidně může nastoupit Elanga, který podle mě čeká na svůj debut v národním týmu a švédskou hru by určitě mohl ještě povýšit,“ zakončil.

Zápas, který rozhodne o postupujícím finále baráže, je na programu již dnes od 20:45. Přímým přenosem jej vysílá ČT Sport.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články