Trenér Plzně Michal Bílek prozradil, kdo je aktuálně klíčovým hráčem Viktorie

Český mistr předvedl na hřišti Tiraspolu takticky vyzrálý výkon. Trenér Michal Bílek po vítězství 2:1 prozradil, proč vsadil na dva útočníky a kdo je podle něj klíčovým hráčem Plzně.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Po úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů vládne v plzeňském táboře spokojenost. Kluci se přesvědčili, že s Sheriffem Tiraspol, který má velké individuality, se dá hrát, pokud hrajete organizovaně a dáte do toho srdce,“ prozradil po vítězství 2:1 na tiskové konferenci trenér Michal Bílek, který připravil soupeři pár překvapení. Například Plzeň od začátku nastoupila se dvěma útočníky.

„V zápase s Teplicemi se nám hra na dva útočníky osvědčila. S Tiraspolem také. Chorý i Kliment dobře drží balon, do defenzivy pracovali dobře. Honza Kliment má velmi dobrý pohyb. Bylo to správné rozhodnutí, oba odvedli velmi dobrou práci,“ chválil hráče kouč. Hodně vidět byl především Tomáš Chorý, který v první půli vyrovnal z penalty a po změně stran sehrál velkou roli při trefě Pavla Buchy. „Po odchodu Bogyho je Tomáš první na pokutové kopy. Vzal si balon a ukázal, že má pevné nervy,“ dodal Bílek.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

A kdo je podle něj nejdůležitějším hráčem Viktorie? Brankář! Staněk je naším klíčovým hráčem. Ve chvílích, kdy je potřeba, tak nás podrží. Dnes podal skvělý výkon, stejně jako ostatní hráči,“ cituje plzeňského trenéra Plzeňský deník. Michal Bílek si pochvaloval obětavý a takticky vyzrálý výkon Viktorie. „Celý zápas jsme pozorně bránili, věděli jsme, že pokud soupeři dáme prostor, mohli bychom mít problém. Prostor jsme mu nedali, dobře jsme to zavírali a hráči zaslouží pochvalu,“ uzavřel Bílek.

Kdo byl nejlepším hráčem Plzně v Tiraspolu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Znáte metodu PDR? Jedná se o spolehlivou techniku opravy auta bez poškození laku
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co jsou hypersonické zbraně a proč se jich svět tolik obává?
Události247.cz
Události247.cz
Kdo je největším absentérem ve Sněmovně? Pracovní morálka předních politiků, placených z našich daní, je k smíchu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vidíte, co se na obrázku doopravdy skrývá? Ověřte si, zda máte orlí oko a žádný klam vás nezaskočí