Trenér Plzně Koubek po euforii promluvil o pocitu uspokojení i hrdinovi večera. Jak vysoko řadí postup?

Plzeň si zahraje čtvrtfinále Konferenční ligy. Po postupu trenér Miroslav Koubek rozebral klíčové momenty. Co řekl o gólmanovi Jedličkovi?

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Zatím Sparta i Slavia v evropských pohárech končí, Plzeň prožívá euforii. Po úspěšně zvládnutém penaltovém rozstřelu se Servette Ženeva si vůbec poprvé zahrají viktoriáni na mezinárodní scéně čtvrtfinále. „Vnímám, že jsme dokázali klubový historický rekord. Mám pocit uspokojení, že se nám něco takového povedlo,“ řekl pro klubový web trenér Miroslav Koubek.

Jedlička hrdinou

Stejně jako ve Švýcarsku opět diváci čekali na gól marně. O tom, kdo si zahraje čtvrtfinále nakonec rozhodovaly až penalty. Velký podíl na úspěchu měl plzeňský brankář Martin Jedlička. Během zápasu předvedl několik těžkých zákroků a zářil pak i v rozstřelu. „Byl to skvělý zápas od Martina, byl určitě hrdinou a podržel nás. Pochytal pět, šest těžkých střel. Ženeva byla skvělá v protiútocích, ale naše obrana a Martin nás podrželi. Martin je opravdu jistý a dnes byl jednoznačně nejvýraznější postavou,“ chválil Koubek gólmana.

O víkendu slavil Miroslav Koubek vítězství 4:0 nad Spartou, nyní se raduje z postupu do čtvrtfinále Konferenční ligy.
iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Největší síla Viktorie je podle trenéra v soudržnosti. „Jsou to opravdoví profíci. Máme tady hráče, kteří mají za sebou velké kariéry. Máme také mladíky, kteří jsou hladoví a draví. To nám dodává sílu. Máme v kabině skvělou atmosféru a je to výborná parta,“ poznamenal dvaasedmdesátiletý stratég. Postup mezi osmičku nejlepších si Miroslav Koubek hodně cení. „Tenhle úspěch řadím na stejnou úroveň jako náš titul v roce 2015, ale tetování si neudělám,“ dodal kouč.

Mezi soupeři i Aston Villa

Bez nadsázky se dá říct, že současná Plzeň roste každým úspěšně zvládnutým duelem na pohárové scéně. „Nepochybně. Přesvědčení o tom, že můžeme být konkurenceschopní i mimo český fotbal ten progres urychluje. Sebevědomí hráčů roste, je to nesmírně důležité. Ta Evropa dává energii do žil a výrazně vylepšuje naší psychiku,“ má jasno Miroslav Koubek. V pátek se Západočeši dozví soupeře pro další fázi Konferenční ligy. S kým se může střetnout? V osudí budou Aston Villa, Fenerbahce, Bruggy, PAOK Soluň, Olympiakos, Lille a Fiorentina.

Je v silách Plzně uspět i ve čtvrtfinále?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články