Trenér nepřežil první den v práci. Policie nechce nic vyšetřovat

Do klubu, ve kterém strávil jako hráč osm sezon, se nyní vrátil jako trenér. Jenže hned první den pro něj skončil tragicky. Co ho zabilo?

i Zdroj fotografie: Bodo/Glimt
                   

V 39 letech nastoupil do Strømsgodsetu na pozici trenéra, první den v novém zaměstnání ale pro něj skončil tragicky. Bývalý mládežnický reprezentant Mounir Hamoud, který 14 let hrál na nejvyšší úrovni norského fotbalu a celou kariéru spojil jen s týmy Lyn, Bodø/Glimt a Strømsgodset, zemřel po zástavě srdce. Policie nevidí důvod k jakémukoliv vyšetřování.

Šampión z roku 2013

Levý obránce Mounir Hamoud odehrál během kariéry 349 zápasů, ve kterých vstřelil 29 gólů. Rodák z marockého Nadoru si také zahrál sedmkrát za norský národní tým do 21 let. Jedinou trofej získal v roce 2013, kdy pomohl Strømsgodsetu získat norský titul. Pro klub založený v roce 1907 šlo o teprve druhé ovládnutí elitní ligové soutěže.

Ve Strømsgodsetu působil Mounir Hamoud jako hráč osm sezon. Nyní se do klubu vrátil jako trenér, zemřel ale hned první den.
iZdroj fotografie: Stromsgodset

Nedávno se do svého bývalého klubu vrátil v nové roli osobního kouče zaměřeného na rozvoj elitních hráčů. Poslední čtyři roky působil na podobné pozici v NFF Buskerud. Hamoudova předčasná smrt přišla v první den jeho nové trenérské práce ve Strømsgodsetu. „Je to brutální a šokující zpráva. Týká se nás všech ve Strømsgodsetu, týká se Drammenu a celé fotbalové rodiny. V myšlenkách jsme především s Mounirovou rodinou a pozůstalými ve velmi těžké situaci. Ztratili otce, manžela, bratra, syna a drahého člena rodiny,“ cituje The Sun prohlášení klubu.

Strømsgodset truchlí

„V Mounirovi jsme ztratili skutečně jedinečného člověka. Byl přátelský, velkorysý, vstřícný a pozitivní. Byl profesionálně zdatný a inspirativní. Někdo, kdo se staral a spolupracoval, na koho jsme se všichni těšili a ke komu jsme měli jen dobré a vřelé city. Mounir především zanechal hluboké stopy všude, kam cestoval. Jako hráč a spoluhráč, jako trenér, hráčský vývojář a profesionál, jako kolega a člověk. Strømsgodset truchlí. Mounir Hamoud nám bude hluboce chybět,“ rozloučil se Strømsgodset s bývalým hráčem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články