Trenér Liverpoolu Jurgen Klopp ostře o očkování: Odmítání vakcíny je jako řízení pod vlivem

Zhoršující se koronavirová situace v západoevropských zemích znervózňuje také trenéra anglického Liverpoolu Jürgena Kloppa. Ten přiznal, že odmítání očkování nechápe a je podle něj nebezpečné.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Podle informací Sky Sports je situace týkající se očkování hráčů anglické Premier League tristní. Jen sedm z dvaceti klubů má plně naočkovaný kádr, což trápí jak vedení soutěže, tak trenéra Liverpoolu Jürgena Kloppa. „Můžu říct, že 99 procent našich hráčů je očkovaných. Žádného z nich jsem k tomu nemusel přesvědčovat, bylo to jejich přirozené rozhodnutí. Nevybavuji si na žádný osobní rozhovor s nikým o tom, proč by se měl očkovat, protože nejsem doktor,“ míní Klopp.

Nebylo to zapotřebí. Ale celkově to vypadá jako kdybychom nemohli dávat lidem doporučení a rady. Kde jsem získal znalosti o tom, že má smysl se očkovat? Zavolal jsem doktorům, které znám dlouhé roky a zeptal jsem se jich co mám dělat. Takhle obyčejně jedná. Když o něčem nevíte, zavoláte specialistovi, který se tím zabývá. On vám pak řekne, co by udělal ze svého úhlu pohledu. Proto jsem se dal očkovat,“ pokračuje německý trenér.

iZdroj fotografie: Reuters

Zjistil jsem, že jsem v nebezpečné věkové skupině, a proto jsem byl opravdu šťastný, když jsem byl očkován,“ dodal Klopp, který nedávno oslavil čtyřiapadesáté narozeniny. Ten zároveň nechápe, proč lidé očkování odmítají a celou situaci přirovnal k řízení pod vlivem alkoholu. „Každý z nás byl někdy v situaci, kdy jsme měli jedno nebo dvě piva a mysleli jsme si, že stále můžeme řídit,“ vysvětluje.

Zákony nám však říkají, že nemůžeme a proto neřídíme. Ten zákon nefunguje proto, aby mě ochránil po vypití dvou piv, ale proto, aby ochránil všechny ostatní, protože jsem opilý a chci řídit. Proto ten zákon akceptujeme,“ míní. „Tohle je pro mě totéž. Nejsem očkovaný jen proto abych chránil sebe. Dal jsem se očkovat proto, že chci chránit všechny okolo sebe,“ uvedl vítěz Ligy mistrů, který triumfoval i v německé a anglické nejvyšší soutěži.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nerozumím proč by to mělo být nějaké omezování práv a svobod. Protože pokud je to omezování a nesvoboda, potom je totéž i řízení pod vlivem alkoholu. Ale to všichni akceptujeme,“ pokračuje Klopp, kterému se zároveň nelíbí ani to, že nemá prostor ptát se hráčů a týmů kteří hráči jsou očkovaní a kteří ne.

Nemůžeme se ptát lidí, jestli jsou očkovaní, ale můžeme se ptát taxikáře, jestli je opilý. A když vám neodpoví, máte právo vystoupit z taxíku. Když přijdu do kanceláře opilý, mohou mě poslat domů nebo vyhodit. Ale nemůžu se zeptat lidí, jestli jsou očkovaní? Jsem možná naivní, ale nerozumím tomu,“ zakončil Klopp.

Zdroj: Sky Sports

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Bazarové brouzdání: Auto, které vyděsilo důchodce a zklamalo tunerskou scénu. Dnes jde o ojedinělou ojetinu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Inspekce našla v supermarketu Albert myší trus a kontaminované potraviny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel