Trenér Jindřich Trpišovský okomentoval výkony hráčů pražské Slavie na EURU – SportyŽivě

Trenér Jindřich Trpišovský okomentoval výkony hráčů pražské Slavie na EURU

                   

Pět. Tolik hráčů pražské Slavie nominoval reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý, který také dříve na lavičce sešívaných působil, do svého kádru pro evropský šampionát. S výjimkou stopera Davida Zimy již všichni zasáhli do zápasů, což je podle trenéra červenobílých Jindřicha Trpišovského skvělou vizitkou i pro klub.
„Samozřejmě na šampionát koukáme. Dřív každý sám na dovolené, teď pohromadě. Myslím si, že kluci hrají skvěle. Celkově jdou výkony týmu nahoru, teď odehráli vůbec nejlepší zápas na šampionátu. Byly tam skvělé výkony, z našich kluků jsem nadšený,“ prohlásil Trpišovský, z jehož kádru na EURU působí Jan Bořil, David Zima, Lukáš Masopust, Tomáš Holeš a Petr Ševčík.

iZdroj fotografie: Reuters

Zdroj fotografie: Reuters

Zavzpomínal však i na české duo v barvách anglického West Hamu, které patří mezi tahouny mužstva. „I z těch, kteří už odešli, jako Vláďa Coufal a Tomáš Souček. Člověku se vybavují vzpomínky na společné zážitky a člověk je rád vidí v reprezentačním dresu,“ uvedl. „Co se týče Tomáše Holeše, tak z něj mám speciálně obrovskou radost, protože se přesouval na post, kde dnes hraje i v reprezentaci a sehrál proti Nizozemsku klíčovou roli,“ pokračuje.

„Nejenom gólem a asistencí, ale celkovým výkonem,“ komentoval Holešův výkon v osmifinále turnaje proti Nizozemsku. „Hraje skvěle. Bavili jsme se o tom s trenéry i kluky. Hrál proti němu De Jong z Barcelony a Tomáš ho v zápase předčil a byl pro tým prospěšnější. Je to pro něj skvělá vizitka. Možná se ten jeho přesun dostal ještě dál, než jsme oba doufali,“ nastiňuje Trpišovský postupnou změnu pozice, kterou Holeš započal právě na jeho popud.

iZdroj fotografie: Reuters

Zdroj: Reuters

„I když v první reakci, když jsme se o tom tehdy bavili, z toho byl trochu nejistý. Tak jsem mu říkal, že Lahm taky zvládnul přesunout se z beka doprostřed a on dnes píše podobný příběh. Je jedním z klíčových hráčů mužstva. A jsou tam samozřejmě i další jména. Lukáš Masopust s Petrem Ševčíkem taky odehráli skvělý zápas,“ doplnil pětačtyřicetiletý kouč.

zdroj: transfermarkt.com, slavia.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 106 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace