Trenér Hejkal v Teplicích končí. Náhradou by měl být bývalý kouč ostravského Baníku

(zdroj fotografie: PxHere)

Jak řekl, tak se stalo. Působení Stanislava Hejkala na Stínadlech po dvou sezónách končí, nesplnil totiž podmínky vedení klubu. „Trenér již po nepovedeném zápase s Libercem věděl o podmínce, kterou jsme mu stanovili a tou byl zisk tří bodů z následujících dvou utkání, což bohužel nesplnil. Přesto mu děkujeme za odvedené služby a přebudování kádru, na kterém se podílel,“ uvedl ředitel klubu Petr Hynek.

Hejkal mohl konec svého angažmá na lavičce Teplic zvrátit ve šlágru kola proti pražské Spartě, jenže ta i přes nejtěšnější možnou výhru takřka celý zápas dominovala a Skláři se do velkých šancí nedostali. I proto čeká nového kouče severočeského klubu náročná práce.

„Musíme se k tomu postavit jako chlapi. Dostal jsem ultimátum, to jsem nesplnil, takže to je konec Hejkala v Teplicích,“ řekl sám kouč na pozápasové tiskové konferenci. „Nejde o mě, ale je otázkou, co bude dál. Máme hodně zraněných, těžké zápasy před sebou, je to složitá situace. Přeju si, aby se Teplice z toho dostaly,“ pokračuje. „Je to zklamání, že moje angažmá tady v Teplicích je u konce,“ dodal.

(zdroj fotografie: PxHere)

Severočeši přitom úvodní kolo letošního ročníku na půdě Příbrami zvládli, zlom podle Hejkala nastal po porážce proti nováčkovi z Pardubic. „Tam to začlo, musím si analyzovat, co se tam přesně stalo. Pak jsme měli zvládnout Opavu, proti které jsme dominovali. Měli jsme porazit doma Liberec, který měl spoustu hráčů mimo. Tam byl můj konec,“ uvedl.

Favoritem Kučera

„Věříme, že nový trenér bude představen v řádu hodin, maximálně dnů,“ oznámil ředitel klubu Petr Hynek. Největším favoritem je bývalý kouč ostravského Baníku nebo Znojma Radim Kučera.

(zdroj fotografie: PxHere)

Ten je bez angažmá od konce loňské sezóny, kdy v Jihlavě neprodloužil smlouvu. „Těším se na novou trenérskou výzvu, která bude v souladu s mými ambicemi a snad i blíže domovu,“ uvedl tehdy v prohlášení klubu. Zda jsou právě Teplice tímto klubem by mělo být známo v průběhu několika málo dní, Skláře totiž již v neděli čeká Mladá Boleslav.