Trefa vedle za 30 milionů? Tijani má ve Slavii problémy, přiznal Trpišovský

Šlo o jeden z nejdražších přestupů tohoto přestupového okna, přesto má Muhamed Tijani ve Slavii problémy. V čem zatím bývalý hráč Baníku Ostrava v Edenu zaostává?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

V minulém ročníku se za ostravský Baník trefil hned dvanáctkrát a patřil k největším kometám sezóny. Proto není divu, že si nigerijského kanonýra Muhameda Tijaniho vyhlédla pražská Slavia. Sešívaní za dvaadvacetiletého hráče nakonec neváhali utratit bezmála 30 milionů korun a věřili, že Tijani půjde ve stopách úspěšných sešívaných nákupů. Jenže se zdá, že Nigerijce čeká v Edenu dlouhá aklimatizace.

První ligové kolo proti Hradci Králové totiž strávil na lavičce náhradníků. Šanci naopak dostal Mick Van Buren spolu s Václavem Jurečkou, v závěru se na hřišti objevil také Mojmír Chytil. Důvodem je podle trenéra Jindřicha Trpišovského náročná aklimatizace, kterou musí Tijani podstoupit. „Zvyká si na nároky u nás, zatím má největší problémy s intenzitou hry,“ přiznal na tiskové konferenci pro vítězství 2:0.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Lodivod sešívaných podotknul, že Tijani byl v uplynulých měsících zvyklý na odlišný způsob regenereace po osobních soubojích. „Byl zvyklý absolvovat souboje a pak se třeba chvíli vydýchat. V našem tempu se většinou zahltí za nějakých deset minut,“ dodal na adresu bývalého hráče druholigového Třince, Karviné či Táborska. Přesto má podle něj stále momenty, kdy dokáže svůj důraz a výšku naplno využít.

Trpišovský kontruje: Má i skvělé okamžiky

Má skvělé okamžiky, kdy vypadá dobře,“ podotknul s tím, že trenérský štáb jej chce zatím využívat pouze pro určité taktické pokyny. „[Nenasazení do utkání proti Hradci Králové] bylo způsobeno hlavně tím, že jsme zvolili určitou variantu. Kdyby se třeba Mojmír Chytil ocitl v základní sestavě, nasadili bychom Tijaniho na závěrečné minuty,“ dodává s tím, že prostor musí dostávat jiní útočníci i s ohledem na blížící se boj o základní skupinu Evropské ligy.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Blíží se navíc kvalifikace, ve kterých chceme ohrávat jiné hráče,“ uvedl s odkazem na zápas, v němž sešívané čeká lepší z dvojice Dnipro a Panathinaikos Atény. „V případě jiného vývoje utkání by se na hřiště dostal, ale změna projevu pro něj, kdy je třeba „moc neodpočívat“ a hrát nahoru dolů, mu bude chvíli trvat. Zatím to proto není na nějaký delší časový úsek,“ zakončil Trpišovský. Nigerijský střelec si tak zřejmě bude muset na svůj debut v sešívaném dresu ještě počkat.

Dokáže se Tijani po aklimatizaci v Edenu prosadit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články