Baník za něj před dvěma lety zaplatil 7 milionů korun. Trápící se útočník nyní odchází za třetinu

Měl být velkým příslibem a jednou z osobností nové éry ostravského Baníku. Proto za něj slezský klub zaplatil bezmála 7 milionů korun. Po dlouhém trápení však Ostravu opouští s výrazně nižší cenovkou.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

O zkušeného kanonýra se před dvěma a půl lety přetahovala pražská Sparta s Baníkem Ostrava. Šťastnější nakonec byl celek ze slezské metropole, který Romana Potočného ze Slovanu Liberec získal za bezmála 7 milionů korun. Ostřílenému kanonýrovi, jenž před zimním přestupem vstřelil devět ligových branek, však střelecký prach zvlhnul velmi rychle. Za kalendářní rok se trefil jen čtyřikrát a zamířil na hostování do Zlína. Uplynulý půlrok pak strávil zapůjčený plzeňské Viktorii.

Za tu nastoupil v průběhu jara ke dvěma utkáním a nad jeho dalším angažmá visela řada otazníků. Nyní je vyřešil přestup do Českých Budějovic, které za Potočného podle informací SportyŽivě.cz zaplatily částku přesahující 2 miliony korun. „Roman měl u nás nadále platnou smlouvu, ale přišla nabídka z Českých Budějovic a domluvili jsme se na podmínkách a odstupném, za které jsme byli ochotni jej uvolnit,“ nastínil na stránkách klubu sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann.

iZdroj fotografie: SK Dynamo České Budějovice

Přejeme mu hodně zdaru v další kariéře a děkujeme za odvedené služby,“ doplnil na adresu bývalého hráče Teplic, Táborska, Kladna, Opavy, Bohemians nebo Roudnice nad Labem. Majitel 203 ligových startů se nyní pokusí obnovit stagnující kariéru na jihu Čech. „Při posledním hostování ve Viktorii Plzeň jsem odehrál jen minimum, přicházím s přáním nastupovat pravidelně,“ dodal sám Potočný pro web Dynama.

Je to vítězný typ, zní z Budějovic

Doufám, že se dostanu do herní a střelecké pohody a pomůžu k dobrým výsledkům,“ doplňuje jednatřicetiletý útočník, který je historicky čtvrtým nejvíce faulujícím hráčem soutěže a také čtvrtým v počtu střel vyslaných na branku soupeře. Sportovní ředitel Dynama Milan Čadek si od něj slibuje zejména produktivitu a další posílení ofenzivních možností.

Roman už má něco odehráno, je to kvalitní hráč a vítězný typ. Věříme, že se u nás prosadí a splní očekávání,“ nastínil na adresu odchovance roudnického fotbalu.

Prosadí se Roman Potočný v Českých Budějovicích?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Výkup vozidel v Praze a ve středních Čechách funguje za hotové
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jaderná ruská superzbraň torpédo Poseidon. Může jít o hrozbu, nebo jen bluf, který brnká Západu na nervy
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina válku vyhraje, pokud se jim podaří jedna věc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!