Trápení United pokračuje, Pogba v nepřízni fanoušků

i Foto: independent.co.uk
                   

Jakoby toho na fanoušky Manchesteru United nebylo letošní sezóně už příliš. Nejen, že jejich oblíbenci nedokázali udělat „díru do světa“ v rámci evropských pohárů a zoufalá je i jejich pozice v Premiere League, kde jim patří až šestá příčka. V posledních šesti soutěžních zápasech se frustrace ještě více prohloubila, protože svěřenci trenéra Oleho Gunnara Solskjaera nedokázali ani jednou vybojovat vítězství. Bilance je o to bolestnější, že hned čtyřikrát odcházeli ze hřiště jako poražení. Příznivci klubu proto zcela po právu zasypali fotbalisty United ostrou kritikou, z níž největší podíl měly komentáře mířené na adresu největší hvězdy Paula Pogby. Čemu musel známý provokatér a bouřlivák čelit?

Ostuda střída ostudu, propadáky i s výrazně slabšími soupeři

Rudí Ďáblové se v posledních zápasech Premiere League stali naprosto neškodným soupeřem pro většinu týmů anglické nejvyšší soutěže. Nejdříve na trávníku v Evertonu podlehli vysoko 4:0, následně vyšli gólově a bodově naprázdno také z městského duelu proti Manchester City, který skončil 0:2, poté remizovali s nejhorším klubem ročníku Huddersfieldem 1:1 a naprostý zmar potvrdili i v posledním kole sezóny, kdy na domácí půdě padli s dalším sestupujícím celkem z Cardiffu 0:2. Není se čemu divit, že série nepřesvědčivých, ba až žalostných výkonů, zanechala v řadách fanoušků historicky neúspěšnějšího klubu Anglie hořkou pachuť.

Pogba na kritiku reagoval „frajeřinou“, jak jsme od něj zvyklí

Při odchodu domácích fotbalistů do kabiny se na stadionu spustila bouře diváckého povyku, kteří hromadně nabádali současného trenéra Solskjaera, aby prodal francouzského záložníka Paula Pogbu, který na hřišti působí naprosto odevzdaně a jakoby bez zájmu hrát. Šestadvacetiletá hvězda tuto výzvu samozřejmě také zaslechla a rozhodla se reagovat podle svého standardního postupu. Pogba divákům pouze s pohrdavým pohledem ironicky zatleskal. To přihlížející zákonitě ještě více rozlítilo.

Následně se těsně před odchodem do kabin musel potýkat s vulgárními pokřiky jednoho z fanoušků United, kterému fotbalistovo vystupování vlilo krev do žil. V té situaci už se Pogba zachoval podstatně lépe, když svému kritikovi na dálku poslal palec nahoru a poklepání rukou do hrudníku na znamení smíru. I tak mají ovšem hráči i trenér o čem přemýšlet, protože tímto stylem to dlouhodobě opravdu nepůjde.

Co s Pogbou bude dál?

V kuloárech se v poslední době hovoří o tom, že by Pogba mohl pro nadcházející sezónu měnit zaměstnavatele. Právě proto se možná dočkal tak ostrých slov od fanoušků United, kteří za jeho špatnými výkony vidí skutečnost, že už zápasy jen tak „dohrával“. I když má současný kouč s Francouzem poměrně vřelé vztahy (na rozdíl od José Mourinha), jeho odchod do Realu Madrid by mohl být jedním z řešení, jak vlnu nevole zastavit.

Foto: independent.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články