Trápení Jaroslava Šilhavého, s kým nemůže počítat?

                   

Kvalifikační zápasy s Černou Horou a Bulharskem se kvapem blíží a s nimi i poslední naděje českého reprezentačního výběru podívat se na nadcházející EURO 2020. Po drtivé prohře s Anglií se do cesty družině Jaroslava Šilhavého postaví poměrně hratelné země, které ovšem po úspěchu neprahnou o nic méně. Už teď je jasné, že to naši fotbalisté nebudou mít vůbec jednoduché. Utkání budou o to náročnější, že nároďák bohužel nemůže počítat s největšími lídry záložních řad. Kdo a z jakého důvodu vypadl ze sestavy?

Bořek Dočkal

Zřejmě nejbolestnější ztráta české reprezentace spočívá v absenci kapitána Bořka Dočkala, který se po návratu z Číny zranil a jasně tak fanouškům ukázal, že tamní zboží příliš nevydrží. Ještě na podzim patřil k tahounům týmu s hrdým lvem na hrudi, špatně se mu nevedlo ani na klubové scéně, ačkoli není v tuzemských vodách tak ostře sledovaná. Když se v zimní přestávce vrátil zpátky do Sparty, letenští fanoušci byli u vytržení. Doufali, že je třicetiletý „spasitel“ vyvede z herní mizérie. On však nastoupil pouze do tří duelů, od té doby jej trápí achillovka, se kterou navíc nedávno podstoupil operační zákrok. Mimo hru bude ještě minimálně do začátku příštího ročníku.

Vladimír Darida

Výčet zraněných velkých jmen národního týmu bohužel nekončí. Mezi marody se zařadil i osmadvacetiletý Vladimír Darida, který má za sebou ročník hrůzy. Kvůli častým zdravotním problémům byl přibližně polovinu ročníku mimo hru, i kvůli tomu vypadl ze základní sestavy německé Herthy, kde působí již pátým rokem. Poslední ostrý zápas odehrál v polovině února, od té doby bojuje s natrženým postranním kolenním vazem. V reprezentaci s kapitánskou páskou na paži hrál v utkání proti Anglii a Brazílii, v obou případech byl ovšem přítomen drtivé porážce svého týmu. Napravit reputaci si bohužel nepřijede ani teď, jelikož bude mimo ještě přibližně půl roku.

Michal Trávník

V okamžiku, kdy se z reprezentační akce omluvil Bořek Dočkal i Vladimír Darida, mohl jejich místo zaujmout jablonecký Michal Trávník, který byl na Galavečeru Ligové fotbalové asociace vyhlášen nejlepším fotbalistou roku podle fanoušků, kteří v anketě hlasovali přes mobilní aplikaci. O kvalitách pětadvacetiletého záložníka ostatně nemůže být pochyb. V Jablonci na něj hodně spoléhají, Petr Rada mu dává dostatek prostoru. Díky tomu dokázal Trávník v letošní sezóně nasbírat deset branek. Svými výkony si řekl o zájem zahraničních klubů, přestup je prý na spadnutí. Reprezentační trenéři jej nicméně stále opomíjejí, zatím byl povolán pouze k pěti zápasům a další bohužel nepřidá ani nyní kvůli zranění kolene.

Antonín Barák

Čtyřiadvacetiletý Antonín Barák je považován za velké želízko v ohni naší země. V italské Udinese se z něj stal platný člen základní sestavy, podával skvělé výkony a střílel také důležité góly. Jenže pak se objevily potíže s páteří, kvůli nimž  se mimo hru dodnes, posledních osm zápasů Serie A odehrál koncem minulého roku, letošní reprezentační srazy vynechal. Národní výběr proto neposílí ani v tomto případě.

Foto: zimbio.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články