Trapas roku! František Straka neumí počítat

                   

Fotbalisté Karviné se po třech letech strávených mezi elitou klepou o své další setrvání ve Fortuna lize. Nový systém soutěže jim ovšem poskytl naději v podobě baráže, kterou započali prvním utkáním na domácí půdě proti Jihlavě. Ačkoli v zápase dokázali zvítězit rozdílem jedné branky, druholigový klub je na svém stadionu s diváckou kulisou může ještě překvapit. Všichni moc dobře vědí, že po prvním vyhraném duelu ještě nemají nic jisté a ví to také trenér Karviné František Straka. Tedy.. nyní už určitě. Bezprostředně po závěrečném hvizdu hlavního sudího byl totiž přesvědčený, že jeho svěřenci pouze remizovali!

Zaskočený komentátor a neoblomný Straka

Když byl František Straka vyzván sportovním redaktorem České televize k rozhovoru, nikdo ještě netušil, jaký trapas za mikrofonem předvede. Po první otázce Lukáše Kalety, jak moc jej uspokojuje vítězství jako dárek k narozeninám, odpověděl naprosto nečekaně:

„Vítězství asi těžko, ne?“

Přestože se mu redaktor ČT snažil vysvětlit, že zápas opravdu skončil rozdílem jedné branky, Straka nad jeho výroky jen nevěřícně kroutil hlavou a stále si trval a svém. Po chvilce odmlky, kdy mu zřejmě hlavou létaly různé komentáře k redaktorově „nepozornosti“, si naštěstí nechal všechny posměšky pro sebe a začal hodnotit zápas, jako by se předchozí část rozhovoru neodehrála.

Oba hlavní aktéři se nakonec přeci jen domluvili

Zkušený kouč uvedl, že Jihlava jim ve vyrovnaném utkání po vlastních chybách předvedla svou sílu, výkon své družiny přirovnal k herní křeči, kterou bezpochyby zavinila důležitost barážového zápasu. Zároveň dodal, že to nyní budou mít hodně těžké a naděje umírá poslední. Redaktorovi to nicméně nedalo a znovu se Strakovi pokusil nenápadně naznačit, že z prvního duelu odchází jako vítěz. Když se jej zeptal, jak moc mrzí ten inkasovaný gól, Straka mu začal oponovat, že inkasované branky byly dvě.

Trenéra Karviné zmátla situace z 84. minuty, kdy Jihlava sice dostala míč do soupeřovi sítě, jenže tomu předcházel ofsajd, takže branka nakonec neplatila. Komický rozhovor, který okamžitě začal kolovat po internetu a vzbudil obrovskou vlnu vtipných komentářů, pomohl vyřešit kdosi zpoza televizních kamer. Ten Straku utvrdil v tom, že redaktor si z něj skutečně nestřílí a zápas skončil 2:1, jak mu celou dobu tvrdí. Korunu tomu trenér dodal ve chvíli, kdy pronesl:

„Jó to bylo z ofsajdu. Tak to jsem vůbec nezaregistroval. Já jsem myslel, že to byl gól.“

Co z toho plyne? Ne nadarmo nám učitelky ve školách vštěpovali, že bychom při jejich výkladu měli dávat pozor. Pokud tak totiž neučiníme, můžeme být posléze za hlupáky…

Foto: fc-sheriff.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články