Trable pro Plzeň, obranné řady jsou v totálním rozkladu

                   

FC Viktoria Plzeň vstoupila do nového ročníku Fortuna ligy vítězně a ze všech hlavních favoritů předvedla zdaleka nejkoncentrovanější výkon, který byl také po zásluze odměněn brankami. Obsadila první místo tabulky a ačkoli je zatím předběžné se radovat, ukázala se ve velice pozitivním světle, čímž určitě znejistila silná pražská „S“, která letos pomýšlela jako vždycky na ty nejvyšší příčky. Nyní ji čeká souboj s urputným Liberce a posléze také kvalifikace do Ligy mistrů, kde změří síly s řeckým gigantem Olympiakosem Pireus. Trenér Pavel Vrba ovšem těsně před  opravdu důležitými zápasy musí řešit absenci největších hvězd zadních řad, které vinou špatného zdravotního stavu vypadli ze sestavy. Jak to se stopery Viktorie vlastně je?

Roman Hubník a Lukáš Hejda jsou mimo hru

Devětadvacetiletý Lukáš Hejda rozhodně není odborníkem na první kola nejvyšší české fotbalové soutěže. Minulý rok se při úvodním utkání s Mladou Boleslaví zranil následkem srážky s protihráčem Ladislavem Takáscem. Se zakrváceným obličejem se tenkrát bezvládně skácel k zemi a probral se až v nemocnici, kde si nic z děsivého incidentu naštěstí pro něj nepamatoval. Letos jej potkal podobný osud. Tentokrát se mu při obranném zákroku připletl do cesty soupeř Jaku Yunis, kterému plzeňský stoper nevybíravě zajel do nohy. Zákrok byl skutečně daleko za hranicí pravidel, sudí Pechanec zcela zaslouženě nařídil pokutový kop a Hejda musel předčasně do sprch.

Po odchodu do kabin se Hejdovi ostrá rána o stojící nohu rozležela a musel podstoupit vyšetření, které prokázalo, že nejde o nic závažného, ale na návrat do pole to pro další zápas nejspíše nevypadá. To ostatně potvrdil zdroj Deníku slovy:

„Lukáš by se měl na konci týdne postupně zapojit do tréninku. Jde o velmi bolestivé zranění, ale naštěstí se nejedná o nic vážného. Snad by jeho uzdravení mělo být otázkou jednoho týdne.“

Roman Hubník se mezi ostatní fotbalisty Plzně jen tak nevrátí

Pro Plzeň je zranění Lukáše Hejdy opravdu pomyslnou třešničkou na dortu. Mimo hru je totiž také kapitán a skutečně výrazná postava kádru Roman Hubník, jehož zkušenosti a píle na hřišti opravdu citelně chybí. Pětatřicetiletému veteránovi se bohužel obnovilo zranění palce, které jej trápilo na konci uplynulého ročníku. Není proto jasné, kdy bude opět schopen vést spoluhráče k lepším výkonům.

Místo něj a Lukáše Hejdy má Plzeň k dispozici pouze mladého Jakuba Brabce a Luďka Pernicu, kteří toho v dresu Viktorie ovšem zatím mnoho neodehráli, proto by jejich spolupráce nemusela šlapat jako dobře promazané hodinky. Nabízí se také varianta záskoku některého fotbalisty hrajícího na jiné pozici, s čímž má Plzeň jisté nemilé zkušenosti.

Stoperskou pozici v důležitém zápasu o evropské poháry Pavel Vrba totiž svěřil Davidu Limberskému, který posléze předvedl několik zásadních hrubek a právě ty nakonec Plzeň stály postup. Je jasné, že vedení klubu nebude chtít podobný scénář opakovat. Letos navíc budou mít kvůli druhému místu v tabulce Fortuna ligy o něco horší pozici.

Plzeň nejspíše přišla také o posilu záložních řad Lukáše Kalvacha, jenž si ze zápasu s Olomoucí odnesl zlomený nos. Zřejmě pomsta, že Sigmu v létě opustil, co říkáte?

Foto: thepearlpress.me

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články