Tottenham Hotspurs sklidil obrovskou kritiku za hromadné propouštění

Tottenham Hotspurs ze dne na den propustil většinu svých řadových pracovníků. Prý neměl dostatečné finanční prostředky, aby si v této nelehké době mohl dovolit hradit byť jen minimální mzdy. Kdyby tohle řekl nějaký provinční celek z horní dolní, aby by se tomu nikdo nedivil. Tady ovšem máme jisté pochybnosti.

Zdroj fotografie: hitc.com

Většina sportovních klubů na celém světě se se svými hvězdami domluvila na snížení finančních odměn, aby díky ušetřeným penězům byla možnost vyplatit zaměstnance, kteří jsou současnou krizí kolem pandemie koronaviru ohroženi nejvíce. Jak ale určitě víte z médií, některé organizace se úkolu zhostili tak nějak po svém. Příkladem za všechny budiž jindy opěvovaný Tottenham Hotspurs, který ze dne na den propustil většinu svých řadových pracovníků. Prý neměl dostatečné finanční prostředky, aby si v této nelehké době mohl dovolit hradit byť jen minimální mzdy. Kdyby tohle řekl nějaký provinční celek z horní dolní, aby by se tomu nikdo nedivil. Vážně má ale elitní zástupce Premier League potřebu si takhle vymýšlet?

Peníze jsou, akorát se nechce dávat

Představitelé Tottenhamu Hotspurs se nečekaně rozloučili se všemi svými řadovými zaměstnanci. V klubu si ponechali jen hvězdné fotbalisty a realizační tým. Ptáte se, proč? Klubová kasa si v této nelehké době údajně nemůže dovolit odvádět zaměstnancům pravidelné měsíční výplaty, je to prý jednoduše nad její možnosti. Propuštění lidé o své peníze samozřejmě nepřijdou, jen se o ně namísto klubu postará stát, a to konkrétně 80 procenty z průměrné měsíční mzdy, jíž dosud pobírali.

Vraťme se ale ještě na moment k samotnému jádru věci. Pokud by si na nedostatek finančních prostředků stěžoval třeba takový Slavoj Houslice, který doposud hrával okresní přebor a nyní se jakýmsi nedopatřením dostal do divize, kde jsou absolutně odlišné nároky, asi by se tomu nikdo z nás vůbec nedivil.

Ale Tottenham Hotspurs? Jako vážně? Jeden z nejbohatších klubů na území Anglie, účastník loňského finále Ligy mistrů a před zastavením aktuálního ročníku osmý celek průběžné tabulky? Všem lidem je v tuto chvíli naprosto jasné, že krok vedení se rovná čiré vypočítavosti a snaze ušetřit peníze tam, kde by jich i přesto byl dostatek.

Zdroj fotografie: express.co.uk

Liverpool má také máslo na hlavě, na rozdíl od City

Nutno podotknout, že londýnský celek nebyl jediným, který se o tento scénář pokoušel. Jednou nohou do pekel měl nakročeno také Liverpool, dosavadní lídr tabulky Premier League a horký adept na zisk titulu. I on se chtěl ze dne na den rozloučit se svými zaměstnanci a vložit jejich osud do rukou státu, nicméně v reakci na nevoli fanoušků a široké veřejnosti z toho nakonec upustil.

To zástupci Manchester City z těžké situace vybruslili úplně nejlépe, jak jen mohli. V momentě, kdy se jejich úhlavní nepřátelé snažili hledat kličky, oni vystoupili s jednoznačným prohlášením, že nikoho propouštět nehodlají a zároveň chtějí podpořit širokou komunitu:

„Můžeme oficiálně potvrdit, že Manchester City nevyužije vládního programu na retenci pracovních míst. Každého zaměstnance si nesmírně vážíme a proto se o ně v těžkých dobách postaráme sami. Chceme chránit naše lidi a jejich práci.“