Tottenham hlásí příchod nového kouče. Na lavičku Spurs usedne bývalý trenér Chelsea nebo Juventusu – SportyŽivě

Tottenham hlásí příchod nového kouče. Na lavičku Spurs usedne bývalý trenér Chelsea nebo Juventusu

Jen čtyři měsíce vydržel v anglickém Tottenhamu Hotspurs portugalský stratég Nuno Espírito Santo, kterého vedení odvolalo kvůli špatným výkonům. Na trenérskou lavičku nyní usedne Ital, který před čtyřmi lety slavil titul na lavičce londýnské Chelsea.

i Zdroj fotografie: Tottenham Hotspurs
                   

Deset utkání v Premier League, pět zápasů, pět porážek a patnáct bodů. S takovou bilancí končí portugalský trenér Nuno Espírito Santo na lavičce londýnského Tottenhamu, který se pouhé čtyři měsíce loučí se Spurs. Severolondýnský klub nyní povede bývalý trenér Juventusu nebo Chelsea Antonio Conte, který před čtyřmi lety právě s klubem ze Stamford Bridge slavil celkové vítězství v soutěži.
Především děkuji a je pro mě velkým potěšením a velkou ctí stát se manažerem Tottenhamu. Myslím, že je to pro mě skvělá příležitost vrátit se do Anglie v klubu špičkových hráčů a určitě bude potěšením být manažerem tohoto klubu,“ prohlásil po svém příchodu dvaapadesátiletý Ital. Ten v loňském ročníku vedl Inter Milán, se kterým se mu podařilo ukončit nadvládu Juventusu a získat po jedenácti letech mistrovský titul.


iZdroj fotografie: Inter Milán

Conte přesto po sezóně v klubu na vlastní žádost skončil. Milánský klub totiž nebyl spokojený s novou přestupovou politikou klubu, která znamená nižší výdaje a prodej hvězd. Bývalý kouč Juventusu, AS Bari nebo italského národního týmu se nyní rozhodl vrátit po třech letech do Anglie. „Chci říct, že klub a Daniel Levy mě velmi chtěli a myslím, že pro mě bylo ctí to přijmout, stát se manažerem a nyní chci tuto důvěru splatit,“ pokračuje.

Letní přesun do Tottenhamu nevyšel, nebyl jsem připravený

Tottenham má nejmodernější zařízení a jeden z nejlepších světových stadionů. Nemůžu se dočkat, až začneme pracovat a těším se až fanouškům předám svou vášeň, mentalitu a odhodlání, které mě symbolizuje jak jako hráče, tak jako trenéra,“ dodal Conte, o kterého měl Tottenham zájem již letos v létě. Z jednání nakonec sešlo vinou špatného načasování.

V létě k našemu spojení nakonec nedošlo, protože můj konec v Interu Milán byl příliš čerstvý. Byl jsem hodně emocionálně spjatý se svým předchozím klubem v závěru sezóny a cítil jsem, že ještě nepřišel ten správný čas na to vrátit se k trénování,“ zakončil Conte s tím, že nyní je připraven dát Tottenhamu maximum. A také trofeje, na které fanoušci Spurs zoufale čekají déle než třináct let.

Zdroj: Eurofotbal, Tottenham Hotspurs

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 207 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy