Tomáš Vaclík se konečně dočkal a vychytal stou nulu v kariéře

Zdroj fotografie: worldfootball.net

Fotbalový brankář Tomáš Vaclík se konečně dočkal své sté nuly v kariéře. Nejenom, že díky jeho výkonu mohla Sevilla vyhrát, ale také se díky tomu dostal do elitního Klubu ligových brankářů. Do něho mohou jenom ti, s minimálně stovkou čistých kont.

Tomáš Vaclík věděl, že už mu chybí jenom jeden jediný zápas k tomu, aby mohl oslavit svou jubilejní stou nulu. Ta nejenom potvrzuje jeho kvality, ale také mu otevírá brány do Klubu ligových brankářů. Jubilejní stá nula se mu podařila vychytat ve venkovním utkání na hřišti Leganésu. Ten dokázala Sevilla, jejíž barvy Vaclík aktuálně hájí, porazit 3:0. I díky tomuto vítězství upevnila svou pozici, kdy je klub na 3 místě, dva body za týmem Atlético Madrid.

Zdroj fotografie: zimbio.com

Bylo to čekání

Na svou jubilejní stou nulu musel brankář naší fotbalové reprezentace přece jenom čekat. Nejenom, že nějakou dobu trvá, než se povede nasbírat sto čistých kont, ale zapomínat nelze také na to, že počet 99 byl u jeho jména celkem dlouho. S tímto číslem nastoupil do dvou utkání, ale ani v jenom se nuly nedočkal a gól dostal jak v zápase s Valladolidem, tak i v zápase i Villarrealem. Až proti Leganésu se to konečně povedlo.

Vstup do Klubu ligových brankářů

Tomáš Vaclík má co slavit. Jak to, že jeho Sevilla i díky jeho výkonu vyhrála, tak i to, že se konečně dočkal důležitého milníku ve své kariéře. Důvodem k oslavě je i to, že se díky tomu dostal do elitního Klubu ligových brankářů, kde je každý, kdo během své kariéry dokázal vychytat alespoň sto čistých kont.

Zdroj fotografie: sevillafc.es

A že se to jenom tak někomu nepodaří, to ukazuje fakt, že tento náš reprezentační brankář je v klubu s číslem 23. A to je třeba připomenout, že se do něho dostanou nejenom čeští brankáři, ale v klubu jsou zapsáni i ty českoslovenští. Tím, kdo zde pro své výkony jasně dominuje, je dnes už pro mnohé jasná legenda, kterou není nikdo jiný, než Petr Čech.