Tomáš Smola opouští Baník Ostrava. Míří do zahraničí, zahraje si pod Dušanem Uhrinem mladším

Tomáš Smola přestupuje do rumunského CS Gaz Metan Mediaș. (zdroj: csgazmetan.ro)

Přesně po roce opouští jednatřicetiletý Tomáš Smola ostravský Baník. Vysoký útočník absolvoval v rumunském CS Gaz Metan vstupní prohlídku a klub z Mediașu ho oficiálně představil jako novou posilu. V Rumunsku si zahraje pod koučem Dušanem Uhrinem mladším a jeho asistentem Petrem Čuhelem, pomoci k aklimatizaci mu mohou i dva čeští hráči v kádru Gaz Metanu.

To, že kouč Luboš Kozel s jednatřicetiletým útočníkem bylo jasné již od začátku působení nového trenéra. Ten si již v lednu pojistil příchod čtyřiadvacetiletého útočníka Tomáše Zajíce ze Slovácka, šance navíc dostává i nigerijský mladík Muhamed Tijani. V klubu navíc pokračuje jak ofenzivní univerzál Nemanja Kuzmanović, tak odchovanec Ondřej Šašinka.

Tomáš Smola v dresu Baníku Ostrava. (zdroj: twitter.com/fcbanikostrava)

Smola navíc nepříliš pasuje do herního systému, který Kozel vyznává. Vysoký útočník si zakládá zejména na fyzické hře, kterou aplikoval bývalý kouč Baníku Bob Pánik, který ho klubu přivedl. „Tomáš Smola ví, jaká je jeho situace. Máme čtyři hrotové útočníky, Tijani proti Budějovicím ukázal, že se s ním dá pracovat a že si šanci zaslouží. Nominaci děláme na základě současné formy,“ řekl před nadávnem pro isport.cz ostravský kouč. I proto není jeho odchod do Rumunska překvapením.

„Dnes jsme Tomášovi podepsali transfer, rumunská strana splnila všechny naše finanční požadavky a Tomáš se stává hráčem Gaz Metanu. Děkujeme mu za práci, kterou pro náš klub odvedl, a přejeme mu hodně štěstí v novém působišti,“ uvedl sportovní šéf Baníku pro Alois Grussmann pro klubový web.

Nejépe se Smolovi dařilo v Opavě, kde svými 33 góly posunul Slezany až do nejvyšší soutěže. (zdroj: twitter.com/sfcopava)

Svou statistiku šesti branek a tří asistencí v 34 utkáních za Baník napříč soutěžemi tak nerozšíří. Bývalý útočník Ústí nad Labem, Opavy nebo střížkovských Bohemians naopak bude bojovat o evropské poháry v Gaz Metan Mediaș, kde podepsal dvouletou smlouvu.

Rumunský klub je po třech kolech na šesté příčce, naposledy rozdrtil Pol Iasi 1:4. Na vysoké výhře se podílela i dvojice Čechů v dresu GaziștiiDruhou sezónu v padesátitisícovém rumunském městě začíná bývalý reprezentant Lukáš Droppa, před začátkem letošníh ročníku Liga 1 ho doplnil ex-zlínský stoper Ondřej Bačo.