Tomáš Sivok ukončil hráčskou kariéru. Čemu se chce věnovat nyní?

(zdroj: dynamocb.cz)

Prohrou 0:2 na Střeleckém ostrově končí nejen sezóna českobudějovických fotbalistů ale i jeden dlouhý příběh. Šestatřicetiletý stoper Tomáš Sivok totiž ukončil svou dlouhou a bohatou kariéru. Důvodem pro odchod byl nejen věk, ale i neshody s vedením jihočeského klubu.

„Je to poslední sezona. Už to mám v hlavě tak nastavené. Nevím, co by se muselo stát, abych svoje rozhodnutí změnil. Není tajemstvím, že vztahy některých hráčů, včetně mne, s částí vedení klubu, nejsou dobré,“ řekl Sivok na začátku dubna pro Právo. „Neumím si představit, že bych za tohoto stavu v Dynamu pokračoval,“dodal.

„Ve fotbale se chci vzdělávat, na což nebyl čas, rozhodně tím nemyslím trenéřinu, ta pro mne není. Chtěl bych dělat manažerskou práci. Mám nějaké představy, jak zvednout úroveň klubu, zmodernizovat ho. Chtěl bych ve fotbale něco tvořit, to by mě bavilo. Tyhle představy, a nejen moje, jak udělat z Dynama moderní klub, jeho současné vedení odmítlo,“ smutnil Sivok.

„Chtěl bych je uplatnit jinde, kde o mne bude zájem. Rád bych se také inspiroval v jiných klubech, učil se od těch, kteří vědí, jak se buduje a spravuje moderní klub. Snad se někde něco naskytne, ať dříve, nebo třeba později,“ postesknul si.

Tomáš Sivok brání Didiera Drogbu v utkání proti Chelsea. (zdroj: wikimedia.org)

Odchovanec Českých Budějovic zářil zejména v dresu pražské Sparty, za kterou v lize odehrál 91 utkání a získal s ní tři ligové tituly. Poté přestoupil do italského Udine, v květnu 2008 se pak upsal tureckému Besiktasi Istanbul. Ten za přestup zaplatil tehdy rekordních 125 miliónů korun. V Istanbulu Sivok působil šest sezón, ve kterých patřil mezi základní stavební kameny sestavy.

Následoval přestup do tureckého Rizesporu, a později do izraelského Maccabi Petah Tikva. Loni v květnu oznámil dlouholetý reprezentant návrat zpět do Českých Budějovic. Za černobílé v letošní sezóně odehrál 17 utkání a není divu, že ho fanoušci jihočeského celku vyprovodili z hřiště mohutným potleskem.