Tomáš Rosický promluvil o přestupech na Letnou i cílech Sparty pro jarní část

Sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Do jarní části Fortuna ligy vstupuje i pražská Sparta. Ta je aktuálně s osmadvaceti body na třetí příčce a na první Slavii ztrácí sedm bodů. Podle sportovního ředitele klubu Tomáše Rosického je jasným cílem pro nadcházející měsíce posun v tabulce výše a atakování příček, zajišťující evropské poháry. Zároveň promluvil i o přestupech a spekulativních odchodech.

„Cíle zůstávají stejné jako na začátku sezony. To znamená rozvoj hráčů, celého týmu, práce na organizaci hry,“ řekl Rosický na tiskové konferenci. „Z klubového pohledu nás zajímá obhajoba českého poháru a chceme se umístit lépe než v minulých sezonách. To znamená první nebo druhé místo. Strašně důležitá je pro nás účast v evropských pohárech,“ pokračuje pro sparta.cz.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Svěřenci Václava Kotala na úvod sezóny dlouho dominovali, zradily je však jak zranění, tak pozitivní koronavirové testy. „Mně nejvíc chybělo, že jsme nemohli kvůli absencím postavit základní jedenáctku, kterou jsme s trenérem chtěli. Nemohli jsme postavit obranu, kterou jsme si v uvozovkách nějakým způsobem vysnili. Koncem podzimu nám chyběla trpělivost v rozehrávce, a v připravené fázi. Nebylo to v takové kvalitě jako na úvod sezony,“ zhodnocuje sportovní šéf klubu.

Přesto, že již v neděli čeká Spartu derby proti ostravskému Baníku, kádr podle Rosického zdaleka není uzavřen. „Nebudu zmiňovat posty ani jména. Důvěřujeme hráčům, které tady momentálně máme. To ale samozřejmě neznamená, že nejsme aktivní. Přestupové okno sotva začalo, končí osmého února. Jednoznačně jsme aktivní. Dá se předpokládat, že pohyb v kádru bude. Samozřejmě máme absence, ale hráčů máme dost,“ prohlásil.

Michal Trávník (vlevo) oslavuje gól. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Dlouhodobě se spekulovalo o odchodu šestadvacetiletého záložníka Michala Trávníka. Ten přišel na Letnou před dvěma lety za zhruba 40 miliónů korun, v rudém dresu však na své výkony ze Střelnice nenavázal. „Co se týká Trávníka, to musím dementovat, jako klub jsme s nikým v kontaktu nebyli,“ reagoval Rosický na spekulace o přestupu do polské Ekstraklasy.

Holec do Polska? Hledáme vhodný klub, prozradil Rosický

Naopak potvrdil odchod brankáře Dominika Holce, který přišel na Letnou v létě loňského roku, avšak neodchytal jedinou minutu. Podle informací deníku Sport by měl slovenský brankář najít větší herní vytížení v polském Rakówu Częstochowa. „Díváme se eventuelně na vhodný klub, kdyby odcházel. Dominik jednoznačně ukazuje svoji kvalitu, a to proč přicházel. Nadále si myslíme, že ve Spartě může chytat,“ dodává.

Letenské čeká v neděli souboj v Ostravě, bude však postrádat hned dvanáct hráčů. Vinou trestů za žluté či červené karty budou mimo hru David Pavelka, Filip Souček nebo Ladislav Krejčí mladší. Dlouhodobě zraněné pak doplní i David Moberg Karlsson, Srdjan Plavšič, Adam Karabec nebo Michal Trávník. Utkání začíná od 18:30 a přímým přenosem ho vysílá O2 TV Fotbal.