Tomáš Necid blízko dalšího přestupu. Láká ho bývalý klub Stocha nebo Tadiće

Necid (vpravo) slavící branku. (zdroj: facebook.com/adodenhaag)

Čtyřiačtyřicetinásobný český reprezentant Tomáš Necid je blízko dalšího přesunu. Útočníka, který v již ukončené sezóně holandské Eredivisie působil v týmu Ado Den Haag si vyhlédnul další klub z Nizozemska. Čtrnáctý tým minulého ročníku Twente má podle informací isport.cz o Necida velký zájem a jednání již započala.

Necid se po předčasně ukončené sezóně stal volným hráčem a Twente neváhalo a předložilo mu nabídku. Hráčův agent Jiří Muller se vydal do Amsterdamu, kde započala vyjednávání. „Na letišti proběhlo první kolo jednání. Uvidíme, kam to povede dál,“ řekl isport.cz.

Odchovanec pražské Slavie ale s podepsáním smlouvy spěchat nemusí, holandská nejvyšší soutěž byla ukončena na konci dubna. „V Nizozemsku začíná liga až v půlce září, takže máme čas,“ připomíná Muller.

Twente patřilo na začátku minulého desetiletí ke špičce nizozemské soutěže a pravidelně bojovalo o účast v evropských pohárech. Za klub si mimo jiné zahráli i exslávista Miroslav Stoch nebo srbský bijec v barvách Ajaxu Dušan Tadić. Před pěti lety se však klub dostal do finančních potíží a po čtyřiatřiceti letech sestoupil do druhé ligy. Před letošní ročníkem se do Eredivisie vrátil a s kádrem, složeným zejména z hráčů na hostování, získal 14. místo.

Český útočník (v červeném) v dresu CSKA Moskva. (zdroj: twitter.com/pfcska_en)

Strastiplná je i fotbalová cesta Tomáše Necida. Dvojnásobný mistr české ligy v dresu Slavie odešel v mladém věku do CSKA Moskva, jeho výkony ale brzdilo zranění kolena. Přesto za ruský klub odehrál 72 utkání, ve kterých vstřelil 19 branek. Následovaly hostování v řeckém PAOKu Soluň, pražské Slavii i holandském PEC Zwolle.

V létě 2015 pak odešel do tureckého Bursasporu, po roce a půl však opět zamířil na hostování, tentokrát do polské Legie Varšava a potřetí i do Slavie. Ani v Polsku, ani v Edenu nezářil, ba naopak. Neprosadil do základní sestavy a zájem o něj neměl ani turecký klub, po předčasném ukončení smlouvy proto odešel do Ado Den Haag.