To jsou výplaty! Kdo z české ligy vydělává nejvíc? (1. část)

i Foto: slavia.cz
                   

O tom, že fotbalisté oproti nám běžným smrtelníkům vydělávají neskutečné peníze, opravdu nemůže býti sebemenší pochyb. Málokdo by ovšem tušil, že pořádný balík bankovek se dá měsíčně získat i ve „skromných“ českých poměrech, které za těmi zahraničními značně zaostávají. Víte, kterým fotbalistům z Fortuna ligy každý měsíc přistávají na bankovních účtech skutečně horentní sumy?

7. místo – Bořek Dočkal

Sparťanský vůdce se po svém návratu z Číny zatím na hřiště pořádně nedostal, ovlivnil pouze tři soutěžní utkání. Limituje jej totiž zranění achilovy paty, které se stále ještě léčí. Podle posledních prognóz nepomohla ani operace a tak se Dočkal může „těšit“ na dovolenou od fotbalu, která se prodlouží prakticky ještě na celý podzim. Ani špatný zdravotní stav ovšem hvězdnému středopolaři nezabrání, aby si měsíčně vydělal pořádný balík peněz v hodnotě jednoho a půl milionu korun!

Neubráníme se proto přirovnání k současnému letenskému sportovnímu manažerovi Tomáši Rosickému, který před lety stejně jako Dočkal přišel za obrovského nadšení domácího publika ze zahraničí zpět do Sparty, pobíral neskutečnou měsíční mzdu a ještě ke všemu se objevil pouze v několika zápasech, protože marodka byla jeho druhým jménem. Pražané mají v tomto směru vážně smůlu.

6. místo – Guélor Kanga

Nikoho zřejmě nepřekvapí, že první sedmičku nejvýdělečnějších fotbalistů tvoří hráči Sparty a Slavie. Dalším letenských zástupcem v žebříčku je gabonský reprezentant Guélor Kanga, jehož jméno je kromě nesporného talentu spojováno hlavně se sérií skandálů. Poté, co se vulgárně utrhl na jednoho ze spoluhráčů, od něhož čekal přihrávku, se po jednom utkání odmítl rozloučit s domácími fanoušky a následovala stopka na jeden zápas. Po ní se opět vrátil na hřiště a byl jako vyměněný. Srdečně se omlouval soupeřům za každý faul, spoluhráče motivoval k lepším výkonům tím nejpříjemnějším způsobem.

I když v české nejvyšší soutěži nastřílel letos úctyhodných dvanáct branek, není jisté, jestli bude v rudých barvách pokračovat i nadále. Výdaje za jeho měsíční gáži jsou totiž skutečně vysoké a sparťanské pokladně by se jistě ulevilo, kdyby takto vysoký závazek přerušila. Ganga totiž pobírá 1,8 milionu korun!

5. místo – Michael Ngadeu

Největší zahraniční hvězda ve službách Slavie Praha se může pyšnit naprosto stejnou měsíční finanční odměnou jako předešlý Guélor Ganga, nicméně v tomto případě jsou peníze opravdu zasloužené. Vždyť bez kamerunského rodáka, který momentálně hájí barvy tamního národního výběru na Africkém poháru, by na titul, skalp MOL Cupu či dlouhé tažení evropskými poháry mohla pomýšlet jen stěží. Spolupráce Simonem Delim přináší družině Jindřicha Trpišovského ovace a pokud nepřijde nabídka ze zahraničí, která nepůjde odmítnout, bude se Slavia o svého osmadvacetiletého šikulu bít jako lvice o mládě. Taková situace možná skutečně nastane, Ngadeu se totiž dostal do hledáčku belgického Gentu, který aktivoval výstupní klauzuli.

Foto: slavia.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články