Tito sportovci vydělávají nejvíce. Běžný smrtelník se jejich platu nikdy nepřiblíží

                   

Sportovci jsou pro nás často modlou, důvodem k radosti, ale i důvodem zklamání. Pro některé mohou být ale i důvodem k naštvání. Zvláště, když se podíváme na to, kdo jsou nejlépe vydělávající sportovci. Pokud zjistíme, kolik za svůj výkon dostávají, můžeme stoprocentně říci, že této částky obvykle nedosáhneme ani za několik našich životů. A kdo se má nejlépe? Podívejme se.

Lewis Hamilton

Známý jezdec Formule 1 se může pyšnit tím, že je šestinásobným mistrem světa. To se pochopitelně podepisuje i na tom, kolik si za svou práci říká a kolik dostává. Ta částka je kolem 400 milionů. Samozřejmě dolarů.

iZdroj fotografie: auto.vercity.ru

Kevin Durant

U nás nikdy nešlo o nijak známé jméno, jelikož basketball není v našich končinách zase až tak populárním sportem. To ve Spojených státech je to zcela opačně. A tomu odpovídají i příjmy tohoto hráče. Přibližnou sumou je 425 milionů dolarů.

Manny Pacquiao

Že vám toto jméno také nic neříká? Opět se nedivíme, jelikož se jedná o filipínského boxera, který je velkým hrdinou hlavně ve své zemi,. A tomu mimochodem odpovídají i jeho výdělky které jsou kolem 433 milionů amerických dolarů.

Phil Mickelson

Toto jméno už tak neznámé není. Kdo sleduje golf alespoň okrajově, ten dobře ví, že jde o známou osobu tohoto sportu. Někteří ho nazývají legendou, i když vrchol jeho kariéry je patrně dávno pryč. To ho asi moc nemrzí, jelikož výdělek 480 milionů dolarů to dokáže celkem snadno kompenzovat.

Tiger Woods

Když už jsme u toho golfu, nesmíme zapomínat na mnohem známějšího hráče na greenu. Jak pro jeho úspěchy, tak dost možná také pro jeho aféry. Nás ale zajímá hlavně výše platu, která je podstatně vyšší než u kolegy, jelikož dosahuje sumy 615 milionů korun.

Roger Federer

Další známé jméno, které není cizí ani tomu, kdo tenis zase až tak výrazně nesleduje. Jde o velmi dobrého a také úspěšného tenistu, čemuž odpovídá i to, kolik za svou tenisovou práci bere. Je to 640 milionů dolarů.

iZdroj fotografie: sportswallah.com

LeBron James

Toto jméno je v basketbalovém světě velmi známé. I když u nás tento sport není až tak populární, většina lidí o tomto fenomenálním basketbalistovi slyšela. Možná si ho zapamatujete více, když se zmíníme o jeho výdělku, který je zhruba 680 milionů dolarů.

Lionel Messi

Tohoto legendárního fotbalistu určitě není třeba představovat. Do paměti mnohých se dokázal vepsat jak tím, co za umění předvádí na trávníku, tak samozřejmě také tím, kolik peněz mu končí na jeho kontech. Jedná se o částku 750 milionů dolarů.

Cristiano Ronaldo

Další z legendárních fotbalistů, kteří jsou známí jak pro své umění na trávníku, tak i proto, kolik za něho berou. Pokud vás zajímá, na kolik si tento známý Portugalec dokáže přijít, tak je to částka kolem hranice 800 milionů korun.

iZdroj fotografie: karate.ru

Floyd Mayweather

Není to ano fotbal, ani golf, ale je to ring. Právě zde se podle všeho točí ty největší peníze, alespoň podle toho, kolik bere známý Floyd Mayweather. Až se podíváme na sumu, tak musíme říci, že ta už skutečně celkem výrazně atakuje onu pomyslnou milionovou hranici, jelikož přibližná suma jeho výdělku je 915 milionů dolarů. Raději nepřepočítávejme, kolik miliard českých korun to je.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články