Timo Werner po probuzení v Chelsea: Pomohlo mi, že na mě někdo křičí z lavičky německy

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Londýská Chelsea se pod novým koučem Thomasem Tuchlem dostala z krize. Nástupce bývalého trenéra klubové legendy Franka Lamparda zatím na lavičce Blues ještě nepocítil hořkost porážky a po třech výhrách v řadě se klub ze Stamford Bridge vrátil na čtvrtou příčku aktuální tabulky. Zásluhu na vzestupu má probuzení i dvou německých hvězd, které přišly do Anglie teprve v létě.

„Timo Werner je pro mne masivním zklamáním, stejně jako Kai Havertz. Popravdě řečeno, Havertz je mladý a talentovaný hráč, ale v Chelsea jsme to zatím neviděli. Myslím si, že v tomto ohledu je větším zklamáním Werner. Neproměnil spoustu opravdu velkých příležitostí. Vím, že je schopen hrát na několika pozicích a hrát na nich dobře, ale zajímalo by mě, jestli by pro něj nebylo nejlepší hrát opět jako střední útočník,“ řekl před několika týdny na adresu německého útočníka Chris Sutton.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Pro oba německé hráče se však blýská na lepší časy. Jednadvacetiletý Havertz nastoupil pod Tuchelem sice jen ke třem utkáním, načež se zranil, přesto byl vidět značný progres v jeho hře. „Jsem si docela jistý, že uvidíme co Havertz dokáže, ale chce to čas. To, co jasně víme je, že má v sobě velký potenciál. U každého hráče je každý přestup a každá změna klubu jiná a některým trvá trochu víc času se přizpůsobit,“ pokračuje Tuchel.

„Někdy to jde rychle, někdy to chce několik zápasů a jindy je to proces na delší dobu. Jediné, co můžeme dělat, je ho podpořit, dát mu, co potřebuje a vyřešit to. Dobře u nás začal. Měl pár dobrých zápasů,“ zakončil německý stratég. Příchod bývalého kouče francouzského Paris Saint-Germain pomohl i Timu Wernerovi, který v posledním ligovém utkání dopomohl k výhře proti Newcastlu United.

Pomáhá i němčina

Jak sám Werner přiznal, pomáhá mu i trenérova národnost. „Pomohlo mi, že na mě někdo křičí z lavičky německy. Tuchel je dobrý chlapík, má v hlavě dobrý nápaditý fotbal, který chceme hrát, a až budeme mít více a více tréninků pod ním, budeme na tom lépe a lépe,“ prohlásil pro anglickou televizní stanici BBC Sport. Vyhlášený střelec, který se v letošní sezóně trefil pětkrát, v podzimní části dlouho hledat formu, nyní se zdá, že ji našel.

„Před několika týdny jsme byli někde, spoustu bodů za čtvrtým místem. Chceme nadále pokračovat v růstu. Chybí nám jen čtyři body na druhé místo i přesto, že spousta lidí říkala, že nedosáhneme nejlepší čtyřky na konci sezóny. Přesto jsme tady, v dobré formě, zpět v sedle,“ zakončil.