Těžká zkouška pro Slavii. Teď zkrátka musíme zvítězit, ví Trpišovský. Co jej mrzí?

Klíčové utkání ročníku z pohledu předsezónních ambicí čeká pražskou Slavii. Sešívaní musí nutně v Evropské konferenční lize zvítězit, jinak se mohou se mohou s účastí v podzimní části soutěže rozloučit.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Zlepšená atmosféra panuje podle trenéra Jindřicha Trpišovského v mužstvu pražské Slavie. Červenobílým se podařilo po dvou porážkách proti Kluži a prohře s Olomoucí vrátit na vítěznou vlnu a po Mladé Boleslavi zdolala jednoznačně také Spartu. Nyní sešívané čeká další náročná zkouška, jsou totiž na hranici vyřazení z Evropské konferenční ligy a proti kosovskému Ballkani musí nutně bodovat.

Ve vedení skupiny G je totiž po čtyřech odehraných utkáních turecký Sivasspor spolu s Kluží, oba celky mají shodně sedm bodů. Třetí je právě Slavia se čtyřmi body, stejný bodový zisk má však rovněž klub z kosovského města Suva Reka.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Soustředíme se na to, abychom vyhráli oba zápasy a získali šest bodů. První krok nás čeká se soupeřem, ke kterému mám velký respekt, což jsem říkal už před prvním utkáním a taky to potvrdili ve skupině. Musíme zápas zvládnout a vyhrát, abychom si udrželi šanci do posledního zápasu,“ prohlásil Trpišovský na stránkách klubu s tím, že klíčové bude ukázat sílu v ofenzivě a ukázat konzistentní výkon.

Absence Jurečky s Hromadou nás mrzí, přiznal Trpišovský

Musíme do utkání vstoupit dobře, vnímat ofenzivní kvalitu soupeře a nelétat v dimenzích od špatného k výkonu k lepšímu a naopak. Na podzim nám chybí konzistence výkonů po delší časový úsek,“ dodal lodivod sešívaných, který bude na rozdíl od nedělního derby postrádat Václava Jurečku s Jakubem Hromadou. Ani jeden z hráčů totiž nebyl dříve zapsán na soupisku pro evropské poháry. „Mrzí mě to hodně po takovém zápase a výkonech, které předvádějí. Je to obrovská nevýhoda nemít je do venkovního evropského zápasu,“ přiznal Trpišovský.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

K dispozici bude také navrátilec do sestavy Yira Sor, nad jeho současnou formou přesto panují otazníky. „V pondělí a úterý trénoval po dlouhé době jako dřív v plném pohybu a aktivně i s rychlými změnami směru. Nedumal nad tím, jestli ho něco bolí. Je to hráč pro evropské zápasy, podával tam nejlepší výkony, což se mu v poslední době moc nedařilo,“ nastiňuje s tím, že jeho nasazení je jednou z variant.

Utkání hrané v kosovské Prištině začíná již dnes od 21:00 a vysílá jej přímým přenosem stanice Sport 1.

Jaký bude výsledek utkání FC Ballkani - SK Slavia Praha?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články