Těžká práce pro české týmy. Soupeř Slavie v EL popáté neprohrál, Celtic si před Spartou poradil v poháru

Zatímco české týmy jsou bez ligového vytížení, jejich soupeři v Evropské lize se mohou dostávat do formy. Fotbalisté francouzského Nice si před odjezdem do Edenu poradili s Angers 3:0 a popáté za sebou si připsali do tabulky Ligue 1 body. Skotského soupeře pražské Sparty čekal v domácím poháru Aberdeen, kterému Celtic v rozmezí pěti minut nasázel dva góly a mohl v závěru své největší hvěždy šetřit na čtvrteční klání.

Francouzské Nice je v domácí soutěži v excelentní formě zejména zásluhou kompaktní obrany, ale i es ze záložní řady. I proto jsou v lize na čtvrté příčce, dva body na něj ztrácí Olympique Lyon nebo Marsielle. Do vedení se proti Angers dostali již po dvanácti minutách, kdy Dante zklepnul centr Ronymu Lopesovi, který z úhlu zakončoval přesně.

Právě Lopes může být pohárovým esem Francouzů. Čtyřiadvacetiletý záložník v Nice hostuje ze španělské Sevilly, které loňském ročníku pomohl sedmi starty k vítězství v  Evropské lize.

Druhou branku přidal ve 23. minutě po faulu na Jeff Reine-Adelaide z penalty ostřílený záložník Pierre Lees Melou. Důležitý moment pro čtvrteční klání v Edenu se stal v 55. minutě, kdy se po faulu protihráče skácel k zemi kapitán Dante. Bývalý obránce Bayernu Mnichov a brazilské reprezentace musel střídat a lékaři mu po utkání odhalili přetržený přední zkřížený vaz v koleni a čeká ho dlouhá pauza. Třetí branku přidali hosté až po poločase, v 73. minutě se po dorážce prosadil dvacetiletý Alžářan Hichem Boudaoui.

Elyounoussi opět skóroval

Náročné utkání čeká i pražskou Spartu. Tu po soubojích s Lille a AC Milán čeká skotský Celtic Glasgow, který je v tamní soutěži aktuálně druhý. O víkendu si bez problémů poradil na neutrálním hřišti v pohárovém utkání proti Aberdeenu 2:0 a čeká jej finále Scottish Cupu proti Hearts.

Celtic přitom vstoupil do utkání aktivněji a už v 18. minutě vedl. Po sklepnutí Toma Rogiće z pětadvaceti metrů technicky pálil Ryan Christie a přesnou ranou otevřel skóre. Sedmadvacetiletý Rogić byl i u druhé branky domácích, po jeho centru z levé strany se k míči dostal Mohamed Elyounoussi, který nekompromisně zavěsil.

Právě norský útočník bude největší útočnou hrozbou Letenských. V Evropské lize se trefil již čtyřikrát a je jediným úspěšným střelcem Skotů v základní skupině. Jeden zásah uštědřil AC Milán, naposledy se dvakrát trefil i proti Lille.