Tetteh definitivně na odchodu. Turecký klub již předložil nabídku

                   

Třiadvacetiletý útočník pražské Sparty Benjamin Tetteh je blízko novému angažmá. Podle tureckých médií má o Ghaňana zájem Yeni Matatyaspor, který již podal oficiální nabídku. Celou záležitost potvrdil i nový prezident tureckého klubu Adil Gevrek. 

„Zprávy o Benjaminu Tettehovi jsou pravdivé, máme o něj velký zájem. Jsme v kontaktu s jeho klubem, dokonce jsme již předložili nabídku. Doufáme, že k přestupu dojde. Chceme ho získat na roční hostování s opcí,“ řekl pro SportX Gevrek.

Zájem z Francie utichl

O přestupu třiadvacetiletého útočníka, který mimo pražskou Spartu působil v Bohemians 1905 a na Slovácku, se spekuluje od začátku léta. Sparta údajně udělila hráči oficiální souhlas k tomu, aby si hledal nové angažmá. „Byl jsem v Česku čtyři roky a rád bych změnil prostředí. Je čas jít,“ řekl v nedávném rozhovoru pro francouzský web 90min.

iBenjamin Tetteh ve sparťanském dresu. (zdroj: twitter.com/ACSparta_CZ)

Spekulovalo se o zájmu jak dánské Kodaně, tak francouzských klubů. Sám Tetteh byl nakloněn zejména přestupu do země galského kohouta. „Pokud budu mít příležitost, budu velmi šťasný, kdybych se mohl vyvíjet v Ligue 1. Je to jedna z nejlepších soutěží v Evropě, se skvělými hráči a perfektním prostředím pro můj rozvoj,“ řekl tehdy. Nyní je však favoritem turecký Matatyaspor.

Ten v loňské sezóně mohutně posiloval. Z Besiktase Istanbul přišel turecký reprezentant Gökhan Töre, z Kayserisporu pak legenda tamní nejvyšší soutěže sedmatřicetiletý Umut Bulut. Přesto Matatyaspor skončil na sestupové šestnácté příčce, záchranu přineslo až rozhodnutí svazu, který zrušil sestupy a rozšířil soutěž.

iTetteh v dresu Slovácka. (zdroj: twitter.com/1FCSlovacko)

Tetteh odehrál v české nějvyšší soutěži téměř devadesát utkání, ve kterých zaznamenal 21 branek a přidal i 8 asistencí. Podílel se i na vítězném tažení pražské Sparty MOL Cupem, ve finále proti Slovanu Liberec přidal asistenci. Mimo Česko působil i v belgickém Standard Liège.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články