Těšíme se na dovolenou, přiznal Vrba po náročném programu. Okomentoval také boj o titul

Zkušený stratég na lavičce pražské Sparty Pavel Vrba promluvil o náročném programu a boji o mistrovský titul.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Osmadvacet utkání, šestnáct výher, čtyři remízy a osm porážek. Pražská Sparta má za sebou podstatnou část náročného podzimního programu a podle trenéra Pavla Vrby se pomalu dostává k možnému stropu. „Když hrajete neděle – čtvrtek – neděle, cestujete, přiletíte v pátek v pět ráno a v sobotu už někam cestujete, protože hrajete v neděli, tak je doopravdy program plný,“ prohlásil pro klubový web po včerejším vítězství nad Karvinou.

I když je kádr široký, máme opravdu hrozně náročný program. Když k tomu přičtete kvalifikaci do Evropské ligy a reprezentanty, tak si myslím, že dojdete k neuvěřitelnému číslu,“ doplňuje s tím, že Sparta překoná v náročnosti programu i největší zahraniční celky. „Vzpomínám si, že se před nějakou dobou říkalo, že se v Anglii hraje třeba 60 zápasů za sezonu,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Reuters

Myslím si, že když vezmete naše zápasy od srpna, tak jsme odehráli víc utkání než kdysi ta anglická mužstva. Je to hodně náročné,“ míní a dodává, že se realizační tým i hráči těší na dovolenou. „Ale také víme, že máme ještě dvě kola a zápas Evropské ligy. Víme, že hrajeme se soupeři, s kterými musíme bodovat, pokud chceme hrát o nejvyšší příčky. Prostě to musíme zvládnout. Jak Brøndby doma, tak ligu,“ dodal.

Sedmapadesátiletý stratég, který čtyřikrát získal mistrovský titul, zároveň okomentoval boj o nejvyšší příčky. Tabulce aktuálně vévodí pražská Slavia, kontakt na čelo však neztrácí ani Sparta, Viktoria Plzeň a Slovácko. „Kdo chce ale hrát o nejvyšší příčky, stejně musí vyhrávat. Jakékoliv zaškobrtnutí je vidět. Naše liga dospěla k tomu, co jsem říkal už kdysi dávno, že by bylo ideální, kdyby o špičku hrály čtyři nebo pět týmů. Jako je to třeba v Nizozemsku,“ ví.

iZdroj fotografie: Reuters

Podle Vrby se nyní tato vize naplňuje. „Týmy ztrácí méně bodů než dřív. Možná bychom s našimi výsledky byli před deseti lety s náskokem první. Liga je ale nyní jiná. Jsou tady tři čtyři silné mančafty, které dominují a získávají body. Další mančafty nezískávají tolik bodů jako v minulosti, kdy to třeba bylo vyrovnané,“ zakončil bývalý trenér národního týmu, bulharského Ludogorce Razgrad nebo ruské Machačkaly.

Zdroj: AC Sparta Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články