Teplice získaly útočníka ze Slavie, chtějí i stopera. Jak to vypadá s dalšími posilami na Stínadlech?

Na čtrnáctý Jablonec mají Teplice po podzimu k dobru jen tři body, stejně ovšem ztrácejí na šestou Mladou Boleslav. K posunu v tabulce vzhůru jim na jaře má pomoct útočník, který přichází na hostování ze Slavie. Není ovšem jedinou novou tváří v týmu.

i Zdroj fotografie: FK Teplice
                   

Pár dní po podpisu smlouvy se Slavií Praha to vypadá, že Babacar Sy nebude na jaře hájit červenobílé barvy ale žlutomodré. Teplice oznámily, že se senegalský útočník připravuje se Severočechy a finišují jednání o jeho hostování na Stínadlech. „Hledali jsme hráče, který by nám měl pomoct do ofenzivy. Nejlépe, aby dokázal hrát na více postech. Když se naskytla možnost ho získat, šli jsme do toho,“ řekl iDnes teplický sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Z Táborska do Slavie a pak do Teplic

Sešívaní Babacara do Teplic posílají, aby zjistili, jak se prosadí v nejvyšší soutěži. Senegalec odehrál v Česku jen podzim v dresu Táborska. V šestnácti utkáních dal pět gólů. Babacar nás zaujal už dříve, ale chtěli jsme vidět, jestli zvládne první důležitý krok v adaptaci na český fotbal, což se mu v Táborsku povedlo. Teď ho čeká krok druhý, aby se prosadil v nejvyšší soutěži. Věříme, že do budoucna to bude pro Slavii skvělá investice,“ uvedl pro klubový web Slavie sportovní ředitel Jiří Bílek.

iZdroj fotografie: FK Teplice

Na Stínadlech se Babacar Sy potká s krajanem, se kterým mohou vytvořit smrtící útok. Abdallah Gning patřil k nejpříjemnějším podzimním překvapením Fortuna ligy. V šestnácti zápasech šestkrát skóroval a přidal čtyři asistence. Navíc šel podobnou cestou jako dvaadvacetiletý Sy. Nejprve v Česku odehrál půl sezony ve FNL (2+3) a poté zamířil do nejvyšší soutěže. Tepličtí doufají, že zazáří podobně jako Gning.

Dvě žlutomodré věže?

Babacar Sy není jedinou novou tváří v Teplicích. O angažmá u sklářů bojuje mladý makedonský útočník Mario Stankovski. Je mladý, vysoký a má dobrý pohyb. Testujeme ho, tak uvidíme, jak bude na soustředění vypadat. Chceme, aby tam sehrál tři těžké zápasy a ukázal, jestli na to má. Čekáme, že se popere o šanci,“ sdělil Teplickému deníku Vachoušek. Na testech je u žlutomodrých i 202 centimetrů vysoký mladý stoper Lukáš Hušek.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

„Na podzim jsme měli štěstí, že všichni vydrželi zdravotně a hráli solidně. Ale teď je znovu nemocný Shejbal… Do Turecka s námi odletěl Hušek ze Sparty B; dostali jsme povolení na soustředění. Zatím totiž neměl moc šanci se ukázat, chceme ho proto vidět v konfrontaci silných mužstev. Jsem strašně rád, že jsme dokázali udržet Matěje Hybše, který zkvalitnil defenzívu a pomohl Knápovi. I Vondy byl zdravý, to je také důležité. Stopera hledáme na všech frontách,“ dodal sportovní ředitel Teplic.

Zazáří Babacar Sy v Teplicích podobně jako Abdalláh Gning?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články