Teplice získaly talent z Edenu. Máme možnost zpětného odkupu, uklidňuje šéf Slavie Bílek

Fotbalové Teplice hlásí důležité posílení do středu pole. Dres sklářů bude v nadcházejícím ročníku oblékat odchovanec Slavie, který v uplynulé sezóně zářil ve druhé lize.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Severočeský celek má za sebou náročný ročník. Teplice zachraňovaly prvoligovou příslušnost doslova na poslední chvíli, přesto baráž o působení mezi elitou proti Vlašimi zvládly. Nyní hlásí zvučnou posilu, která v uplynulé sezóně oblékala právě dres Vlašimi a zasáhla také do barážových utkání. Na Stínadla míří teprve devatenáctiletý středopolař Jakub Křišťan, který přestupuje z pražské Slavie.

Defenzivní záložník se však může do Edenu vrátit. Podle sportovního ředitele Slavie Jiřího Bílka má totiž klub možnost uplatnit na hráče zpětný odkup. „Jsme přesvědčeni, že je to správný krok pro hráče, z kterého v budoucnu bude těžit Slavia,“ uvedl na stránkách klubu. Člen reprezentačních mužstev do dvaceti a jednadvaceti let tak bude sbírat cenné zkušenosti na severu Čech.

Jakub je velkým talentem svého ročníku. Poslední rok a půl strávil ve druhé lize ve Vlašimi, kde se prezentoval velmi dobře. To jsme mohli vidět i při vzájemném barážovém dvojzápase. Jsme moc rádi, že se nám ho povedlo přivést na přestup do našeho klubu,“ přiznal pro klubový web sportovní ředitel Teplic Štěpán Vachoušek na adresu odchovance slávistické akademie.

Teplice umí pracovat s mladými, přiznává agent

Podle zástupce agentury Sport Invest Viktora Koláře jde o pozitivní krok pro všechny strany dohody. „Jakub Křišťan patří mezi nejvýraznější mladé hráče Česka, svůj potenciál dokazuje na klubové i reprezentační úrovni. V tuto chvíli přišel čas na zásadní krok v seniorské kategorii. Teplice vnímáme pro jeho fotbalový rozvoj jako ideální destinaci,“ doplňuje s tím, že trenér Jiří Jarošík a jeho tým už loni dokázali, že umí pracovat s mladými hráči.

iZdroj fotografie: FK Teplice

Realizační tým dokázal už v loňské náročné sezóně, že chce a umí pracovat s mladými hráči. O Jakuba projevovaly Teplice dlouhodobější a intenzivní zájem. Jakub dostane šanci a závisí pouze na něm, jak si s ní dokáže poradit,“ uvedl Kolář. Sám Křišťan přiznává, že jeho cílem je zejména sbírat zkušenosti. „Moc bych se chtěl v Teplicích prosadit, nasbírat co největší herní vytížení a hlavně Teplicím pomoci k vyšším příčkám,“ zakončil.

Prosadí se Jakub Křišťan v Teplicích?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články