Nový trenér Manchesteru United Ten Hag otevřeně promluvil o cílech, herním stylu a přípravě

Anglický Manchester United by rád započal novou éru. Hlavním nositelem změny a úspěchů by měl být lodivod Erik Ten Hag, který na Old Trafford zamířil z Ajaxu Amsterdam.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Šestá příčka v tabulce, vypadnutí z prvních kolech FA Cupu, EFL Cupu a ztroskotání v osmifinále Ligy mistrů. Manchester United má za sebou nepovedenou sezónu v průběhu které klub opustil trenér Ole Gunnar Solskjaer. Novou éru by celek z Old Trafford započal pod nizozemským stratégem Erikem ten Hagem, který naposledy trénoval Ajax Amsterdam. Sám progresivní kouč přiznává, že očekávání jsou velká.

Nezastírám, že tohle je projekt, který má Manchester United vrátit na vrchol. Současně ale musíme reflektovat situaci, ve které se nacházíme. Prvním cílem je dostat klub zpět do Ligy mistrů,“ doplňuje na stránkách klubu Ten Hag, jehož svěřence v příštím ročníku čeká jen Evropská liga. Není proto divu, že Nizozemec se chce soustředit na každé utkání v sezóně včetně domácích pohárových klání.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pro mě je důležitý každý zápas. Chceme vyhrát každý zápas a takový musí být přístup všech. Hráči, ale i zaměstnanci a všichni ostatní v klubu to musí cítit. Každý zápas je důležitý a my do něj dáme všechno, abychom vyhráli,“ burcuje dvaapadesátiletý trenér podle něhož má mužstvo velký potenciál. „Před rokem bylo tohle mužstvo na druhé příčce v Premier League, takže potenciál tu jednoznačně je,“ nastiňuje bývalý kouč Go Ahead Eagles, rezervy Bayernu Mnichov nebo Utrechtu.

Ten Hag: Chceme ukázat naši cestu k úspěchům

Zároveň přiznává, že chce aplikovat progresivní holandský styl fotbalu. „Chceme hrát útočný fotbal. Jsem přesvědčený, že to je způsob, jak vyhrávat zápasy a získávat tituly,“ doplňuje a slibuje fanouškům, že ze sebe vydá to nejlepší. „Věřím, že budou moci být na svůj klub opět hrdí po tom, co vrátíme klub tam kam patří. Budu přijímat rozhodnutí, která jsou nezbytná k tomu, abychom se dostali opět na špici,“ zdůrazňuje Ten Hag, kterého brzy čeká první letní příprava v novém působišti.

Ve třech ze čtyř přípravných utkání navíc čekají Manchester United soupeři z anglické Premier League, což podle Ten Haga pomůže hráčům se zorientovat v novém stylu hry. „Musíme ukázat, jak chceme hrát a představit naši cestu. Zavádíme nové struktury, pravidla a zásady a chceme využít soupeřů k jejich testování. Bude to užitečné pro dobrý start do sezóny,“ zakončil bývalý dlouholetý hráč nizozemského Twente.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Znáte metodu PDR? Jedná se o spolehlivou techniku opravy auta bez poškození laku
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co jsou hypersonické zbraně a proč se jich svět tolik obává?
Události247.cz
Události247.cz
Kdo je největším absentérem ve Sněmovně? Pracovní morálka předních politiků, placených z našich daní, je k smíchu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vidíte, co se na obrázku doopravdy skrývá? Ověřte si, zda máte orlí oko a žádný klam vás nezaskočí