Těhotná partnerka Daniela Ruganiho se nakazila koronavirem

Daniele Rugani byl jedním z prvních sportovců, u kterého byla prokázána nákaza novým typem koronaviru způsobujícím nemoc COVID-19. Přestože opora Juventusu okamžitě zamířila do přísné karantény, nejhoršímu možnému scénáři stejně neunikla. Virus se totiž bohužel přenesl na těhotnou partnerku Michele Persic, která se nyní stejně jako sám fotbalista strachuje, aby nemoc nezanechala následky na jejich nenarozeném potomkovi.

Zdroj fotografie: forbes.com

Italský fotbalový obránce Daniele Rugani byl jedním z prvních sportovců, u kterého byla prokázána nákaza novým typem koronaviru způsobujícím nemoc COVID-19. Přestože opora Juventusu okamžitě zamířila do přísné karantény, nejhoršímu možnému scénáři stejně neunikla. Virus se totiž bohužel přenesl na těhotnou partnerku Michele Persic, která se nyní stejně jako sám fotbalista strachuje, aby nemoc nezanechala následky na jejich nenarozeném potomkovi. Se svými aktuálními pocity se svěřila italskému magazínu Chi.

Daniele Rugani drží v Itálii smutné prvenství

Zdroj fotografie: newcastlestar.com.au

Epicentrum pandemie koronaviru se přesunulo z pevninské Číny do Evropy a mezi nejpostiženější země patří od samého počátku Itálie, kde bylo ke včerejšímu odpoledni potvrzeno téměř 70 000 případů a skoro 7 000 lidí nákaze podlehlo. Situace samozřejmě postihla i svět sportu a především fotbal, jenž ve slunné zemi dlouhodobě hraje první housle.

V polovině března kupříkladu skončil v karanténě celý tým slavného Juventusu Turín včetně viceprezidenta Pavla Nedvěda, jelikož testy potvrdily přítomnost zákeřného viru u pětadvacetiletého obránce Daniele Ruganiho. Rodák z Lucca, jenž se tak stal jedním z prvních infikovaných sportovců, pocítil naštěstí jen mírnou formu nákazy, do provedení testů v podstatě ani nevěděl, že s ním něco není v pořádku. Na Twitteru ovšem i tak apeloval, aby lidé nemoc nepodceňovali a mysleli na své blízké:

„Chci ujistit každého, kdo má o mě v těchto těžkých dnech strach, že se cítím dobře. Tímto statusem však nabádám všechny, aby dodržovali bezpečnostní pravidla, jelikož virus si nevybírá. Buďme proto ohleduplní nejen k sobě, ale hlavně ke svým blízkým.“

Požehnaný stav se proměnil v noční můru

Zdroj fotografie: starswiki.net

Daniele Rugani už nějakou dobu žije se sportovní novinářkou Michele Persic a jejich společný život se má brzy změnit od základů. Zamilovaná dvojice totiž očekává narození svého prvního potomka. Namísto toho, aby se nyní oddávala nákupům oblečení a hraček, však musí čelit kruté realitě.

Pár sice tráví karanténu odděleně, jenže toto rozhodnutí bohužel přišlo příliš pozdě. Zdravotní testy u Persic prokázaly, že se od svého přítele nakazila koronavirem. Ten by sice podle odborníků neměl mít na těhotenství a zdraví dítěte v podstatě žádný vliv, nicméně ani tak situaci nastávajícím rodičům nezávidíme. Sama novinářka se v rozhovoru pro italský magazín Chi svěřila s pocity, které jí aktuálně prostoupily:

„Jsem už ve čtvrtém měsíci těhotenství a vůbec se mi o nákaze nechce mluvit. S Danielem se oba modlíme, aby virus nějak neublížil našemu děťátku. Lékaři se sice shodují, že nemusíme mít strach, stejně je to ale takový divný pocit. Nikomu bych nepřála být v naší kůži. Dosud bylo všechno naprosto perfektní a teď tohle.“

Doufejme, že zdravotníci vědí, o čem mluví, a miminku se kvůli zákeřné nemoci skutečně nic nestane. Itálie už tak zažívá ohromné množství tragických událostí každý den, takže další špatné zprávy už lidé opravdu nepotřebují.