Tecl, Řezníček nebo Wágner. Sportovní ředitel Pardubic Zavřel prozradil, jak probíhají jednání o posilách. A co Nita?

Po úspěšně zvládnuté baráži vedení Pardubic začalo shánět posily. Sportovní ředitel Vít Zavřel prozradil, jak se jednání vyvíjejí.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Pod vedením trenéra Radoslava Kováče předváděly Pardubice na jaře solidní výkony. Nakonec se Východočeši dokázali ve Fortuna lize udržet, příslušnost mezi elitou ale museli potvrdit v baráži. Jednání o posilách pro příští sezonu mohlo začít až po jejím úspěšném zvládnutí. „Nevědělo se, jestli se zachráníme v lize, takže se s námi moc nikdo nebavil,“ řekl serveru iDnes sportovní ředitel Vít Zavřel.

Hranáč, Vlček i Chlumecký končí

V Pardubicích již vědí, s kým nemohou počítat pro příští sezonu. Z Eura U21 se nevrátí stopeři Robin Hranáč a Tomáš Vlček, se kterými počítají jejich mateřská Plzeň, respektive Slavia. Oba kluby navíc mají konkrétně na tyto dva kluky velké nabídky, takže tam nemáme šanci. Je to pro nás velké oslabení, ale za oba už řešíme náhrady,“ prozradil sportovní ředitel klubu. Hostování končí i Martinovi Chlumeckému.

iZdroj fotografie: FK Pardubice

Největší zbraní týmu trenéra Kováče byl na jaře gólman Florin Nita, kterého Pardubice získaly na půlroční hostování ze Sparty. Vzhledem k tomu, že rumunskému reprezentantovi končí na Letné smlouva, nabízí se otázka, jestli u perníkářů nezůstane. Proběhlo osobní jednání a má od nás poměrně zajímavou nabídku, na kterou reagoval ještě v pondělí večer prostřednictvím e-mailu. Je to v jednání, ale víme, že má víc možností. Kdyby to nedopadlo, máme připravenou záložní variantu,“ naznačil Zavřel příchod Antonína Kinského ze Slavie.

Tecl, Řezníček a Juliš

Podle informací deníku Sport byla nabídka Pardubic spíše zdvořilostní a Nita ji s největší pravděpodobností odmítne. Východočeši nyní shánějí především posily do útoku. A nedrží se při zemi, zaměřili se na jména jako Stanislav Tecl, Jakub Řezníček nebo Lukáš Juliš. Na Tecla jsme se ptali, ale ten bude mít ve Slavii podobnou roli jako u nás Honza Jeřábek. Řezníčka bychom brali všichni, ale to taky není téma, protože má silné vazby v Brně a do budoucna tam s ním počítají na manažerskou funkci,“ popsal neúspěšná jednání Zavřel.

iZdroj fotografie: FC Zbrojovka Brno

Nyní již je jasné, že Pardubice neposílí ani Lukáš Juliš, který podepsal smlouvu v Olomouci. Východočeši o útočníka hodně stáli již v zimě. Nakonec Juliš působil ve 2. španělské lize na Ibize. „Před dvěma týdny jsem znovu mluvil s jeho agentem a ten mi řekl, že se rozhodne do 15. června. Lukáš chtěl zůstat ve Španělsku a kdyby se to nepovedlo, tak že si vezme ještě další dva týdny na jiné zahraničí. A pak jsem si přečetl, že jde do Olomouce. Je to pro mě zklamání, protože jsme nedostali ani šanci jednat, ale beru to jako uzavřenou věc,“ dodal sportovního ředitele klubu.

Wágner? Nepřesvědčil

V hledáčku pardubického klubu se objevil i Tomáš Wágner, který ve 2. lize ve 22 zápasech nastřílel 17 gólů. O něj ale klub ztratil zájem. „Typově stejný hráč jako Pavel Černý, ale Pavel je na tom lépe pohybově. Hodně mě to překvapilo, protože víme kolik dal Wágner gólů ve druhé lize. Když jsme ho pak viděli osobně v konfrontaci s našimi stopery, tak neobstál,“ vysvětlil Zavřel. Vedení Východočechů tedy čeká ještě hodně práce.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články