Tápeme, smutnil Priske po třetí ztrátě Sparty v řadě. Jak reagoval na pískot fanoušků na Letné?

Pražská Sparta nedokázala potřetí v řadě zvítězit a po remízách s Jabloncem a pražskými Bohemians ztratila body také proti Zlínu. Jak komentoval trenér Brian Priske závěrečný pískot fanoušků na Letné?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Ani dvě desítky střel nestačily pražské Spartě ke vstřelení úvodního gólu proti Zlínu. Svěřenci Briana Priskeho si tak po nevýrazném výkonu připsali první bezbrankovou remízu v ročníku. „V posledních zápasech soupeř zaparkoval autobus a nám dělá potíže pevné obrany prolomit a vytvořit si dostatek šancí. Musíme to přijmout,“ prohlásil na tiskové konferenci po utkání trenér Brian Priske pro jehož mužstvo šlo o třetí ztrátu v řadě.

Máme v zápasech převahu, z které ovšem nejsme schopni vytěžit branky,“ smutnil dánský stratég, který si na Letné vůbec poprvé vyslechnul výrazný pískot domácích příznivců. „Fanoušci jsou pro nás nesmírně důležití, vnímám jejich lásku ke klubu. My se musíme soustředit na předvedenou hru, což je naším hlavním cílem. Nesoustředím se na atmosféru, pískot, negativitu, ani tlak od médií,“ reagoval.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Já musím pojmenovat důvody, proč nevítězíme a neproměňujeme šance. Jsme ve Spartě. Víme, že tu je tlak a musíme mu čelit. Všechna utkání ale byla vždy v našich rukou. Kdybyste nyní nahlédli do kabiny, neviděli byste nikoho plakat, ale odhodlané hráče, kteří se nevzdávají, chtějí uspět a vítězit. Takhle musíme pokračovat,“ dodal odhodlaně Priske. Podle sparťanského lodivoda schází hráčům zejména odvaha v přechodu jeden na jednoho.

Priske: Proces bude trvat

Letenským podle něj výrazně chybí jak zraněný Jakub Pešek, tak Lukáš Haraslín a Ladislav Krejčí. „To jsou hráči, kteří si troufnou v soubojích jeden na jednoho. Zároveň odešel nejlepší útočník týmu Adam Hložek, v průběhu sezony nás opustil Dávid Hancko. Samozřejmě do toho počítám i Bořka Dočkala, který ukončil kariéru. To jsou hráči, kteří jsou všichni individuálně velmi silní, které v tuhle chvíli v kádru nemáme,“ přiznal otevřeně.

Současnou situaci je však nutné vnímat jako proces. „Nezměním minulost, zajímám se o to, jakým procesem tým a klub v tuto chvíli prochází. Proces bude nějakou dobu trvat. Bezesporu momentálně tápeme. Nevyhráváme a musíme na to nahlížet tímto způsobem. Na druhou stranu, já se nesoustředím na následujících třeba 30 kol, ale na jediné kolo, a to je zápas v Teplicích. Můj úkol je zlepšovat hráče, které mám v kádru,“ zakončil na tiskové konferenci.

Měl by Priske dostat důvěru i v případě špatných výsledků?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články