Tahanice o hvězdného stopera. Manchester City i Liverpool jsou připraveni na přestup léta

Koulibaly v dresu Neapole. (zdroj: gianlucadimarzio.com)

Před několika dny oslavil devětadvacáté narozeniny, přesto na přestupovém trhu patří k nejžádanejším. Stoper Neapole Kalidou Koulibaly je blízko přestupu do jednoho z týmů ze světové špičky. Zájem o něj má Manchester United, Liverpool, Chelsea, nejblíže získání důrazného obránce je však aktuálně Manchester City.

Přestup senegalského reprezentanta byl na spadnutí již v loňském roce, ale Neapol o prodeji nechtěla slyšet a za hráče žádala astronomické částky. Nyní se situace změnila. „Gattusovi bylo řečeno, že Koulibaly bude letos v létě prodán,“ tvrdí Duncan Castles, uznávaný novinář, specializující se pouze na přestupové novinky. „Sám Koulibaly je tomu otevřený a je připravený změnit prostředí, prioritou je Premier League,“ dodává.

(zdroj: sport102.com)

Liverpool chce útočníka

„Očekávalo se, že Liverpool bude hlavním zájemcem a chtít vytvořit stoperskou dvojici s Virgilem Van Dijkem. Aktuálně ale záleží spíš na tom, jak to bude vypadat na jiných pozicích,“ prozrazuje Castles. „Chtějí prodat Dejana Lovrena a v tom případě budou chtít přivést nového stopera, chtějí ale zvýšit konkurenci i na pozici levého obránce. Přesto je pro ně aktuálně prioritou získat někoho do útoku poté, co se Timo Werner nakonec rozhodnul pro Chelsea,“ řekl.

Podle Duncanových zdrojů je však k získání Koulibalyho v současné situaci nejblíže Manchester City. Kouč Pep Guardiola není se současným stavem stoperské dvojice spokojen, blízko odchodu jsou tak jak Nicolas Otamendi, tak John Stones. To by mohlo přestupu Senegalce pomoci. „City do toho vložili již dost úsilí a je jasné, že potřebují top stopera. Na tom postu nemají dostatečnou kvalitu a Guardiola navíc věří jen Aymericu Laportemu,“ konstatoval Castles.

Nejlepší obránce loňského ročníku Serie A Koulibaly působí na San Paolo od léta 2014. Patří k nejoceňovanějším defenzivním hráčům současnosti, kouč Carlo Ancelotti ho dokonce označil za nejlepšího obránce na světě. V italské nejvyšší soutěži odehrál 174 utkání, nastoupil i do 38 zápasů Evropské ligy a 25 zápasů Ligy Mistrů.