Trenér Svědík po podpisu promluvil o budoucnosti Slovácka. Jaká je jeho vize?

Dotáhl fotbalové Slovácko k historickým úspěchům, přesto v klubu i nadále zůstává. Trenér Martin Svědík otevřeně promluvil o své budoucnosti v uherskohradišťském celku.

i Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko
                   

Účast v základní skupině Evropské konferenční ligy, vítězství v domácím poháru. Fotbalisté Slovácka mají za sebou historický půlrok, ve kterém překonali všechny dosavadní rekordy uherskohradišťského klubu. Výrazně se pod úspěchy podepsal také osmačtyřicetiletý kouč Martin Svědík, který v klubu prodloužil smlouvu až do léta 2025. „Rozhodl zájem klubu,“ přiznal na tiskové konferenci.

Bláznění nehrozí

Práce mi musí dávat hlavu a patu a všechny ukazatele byly o tom, že mě to tu bude těšit. Proto jsme prodloužili o dva roky,“ zdůraznil bývalý trenér Pardubic, Baníku Ostrava nebo Jihlavy. Podle Svědíka má vedení Slovácka realistické představy i o budoucnosti, zásadní je však postupovat pomalu. „Máme nějaké představy a nechceme od toho uhýbat. Chceme podávat co nejlepší výkony. První šestka by se nám určitě líbila, cíle máme i v poháru,“ dodává s odkazem na loňský triumf.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

Záležet podle něj bude zejména na vstupu do jarní části soutěže. „První tři místa jsou jasná, ale zbytek tabulky je tak našlapaný, že nám nemusí vyjít tři, čtyři zápasy a můžeme se tu bavit o úplně jiných věcech,“ míní trenér. Dlouhodobě je přesto opatrný s přehnanými ambicemi vzhledem k síle elitních klubů, kterým Slovácko nemůže finančně ani hráčsky konkurovat. „Jsem v tom opatrný. Myslím si, že jsme nastavili něco, ale je těžké to udržet nebo navýšit,“ ví.

Svědík: Prioritou je půlsezóna

Podle trenéra Slovácka může přijít lepší i horší sezóna, záležet bude na složení kádru. „Plus je spousta aspektů, které toto mohou ovlivnit. Nechci předbíhat. Je potřeba se dobře připravit, určit si cíle. Prioritou je půlsezóna a to, abychom ji nějak dohráli a třeba se nám podařilo znovu dostat do Evropy,“ zakončil důrazný kouč, jehož jméno bylo dříve spojováno s pražskou Spartou nebo Viktorií Plzeň.

Dostanou se fotbalisté Slovácka opět do evropských pohárů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články