Trenér Svědík po podpisu promluvil o budoucnosti Slovácka. Jaká je jeho vize?

Dotáhl fotbalové Slovácko k historickým úspěchům, přesto v klubu i nadále zůstává. Trenér Martin Svědík otevřeně promluvil o své budoucnosti v uherskohradišťském celku.

i Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko
                   

Účast v základní skupině Evropské konferenční ligy, vítězství v domácím poháru. Fotbalisté Slovácka mají za sebou historický půlrok, ve kterém překonali všechny dosavadní rekordy uherskohradišťského klubu. Výrazně se pod úspěchy podepsal také osmačtyřicetiletý kouč Martin Svědík, který v klubu prodloužil smlouvu až do léta 2025. „Rozhodl zájem klubu,“ přiznal na tiskové konferenci.

Bláznění nehrozí

Práce mi musí dávat hlavu a patu a všechny ukazatele byly o tom, že mě to tu bude těšit. Proto jsme prodloužili o dva roky,“ zdůraznil bývalý trenér Pardubic, Baníku Ostrava nebo Jihlavy. Podle Svědíka má vedení Slovácka realistické představy i o budoucnosti, zásadní je však postupovat pomalu. „Máme nějaké představy a nechceme od toho uhýbat. Chceme podávat co nejlepší výkony. První šestka by se nám určitě líbila, cíle máme i v poháru,“ dodává s odkazem na loňský triumf.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

Záležet podle něj bude zejména na vstupu do jarní části soutěže. „První tři místa jsou jasná, ale zbytek tabulky je tak našlapaný, že nám nemusí vyjít tři, čtyři zápasy a můžeme se tu bavit o úplně jiných věcech,“ míní trenér. Dlouhodobě je přesto opatrný s přehnanými ambicemi vzhledem k síle elitních klubů, kterým Slovácko nemůže finančně ani hráčsky konkurovat. „Jsem v tom opatrný. Myslím si, že jsme nastavili něco, ale je těžké to udržet nebo navýšit,“ ví.

Svědík: Prioritou je půlsezóna

Podle trenéra Slovácka může přijít lepší i horší sezóna, záležet bude na složení kádru. „Plus je spousta aspektů, které toto mohou ovlivnit. Nechci předbíhat. Je potřeba se dobře připravit, určit si cíle. Prioritou je půlsezóna a to, abychom ji nějak dohráli a třeba se nám podařilo znovu dostat do Evropy,“ zakončil důrazný kouč, jehož jméno bylo dříve spojováno s pražskou Spartou nebo Viktorií Plzeň.

Dostanou se fotbalisté Slovácka opět do evropských pohárů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Benzín a nafta zlevňují, má smysl dělat si zásoby na horší časy? Jen při respektování exspirační doby paliva
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy