Sundejte ty dresy! Šéf ultras se po debaklu pustil na hřišti do hráčů

Po domácím debaklu 0:6 zažili fotbalisté Darmstadtu nepříjemné chvíle, když šéf tamních ultras přelezl plot a na hrací ploše jim dal co proto.

i Zdroj fotografie: SV Darmstadt 98

Běžela teprve 25. minuta bundesligového zápasu, když se první diváci v Darmstadtu zvedli k odchodu. Následovaly je menší i větší skupinky. Fanoušci lilií evidentně dospěli k názoru, že odpoledne mohou strávit mnoha lepšími způsoby. Domácí v tu dobu prohrávali s průměrným Augsburgem již 0:4. Nakonec poslední tým tabulky vyfasoval na vlastním stadionu debakl 0:6. Po utkání dostali hráči přímo na hřišti pořádný kartáč od kápa tamních ultras.

Zvadlé lilie

„Tolik individuálních chyb, kolik jsme dnes viděli, tolik výpadků… Byla to noční můra,“ řekl po utkání prezident Darmstadtu Rüdiger Fritsch. Když po půlhodině hry inkasovali domácí hráči popáté, tvrdé jádro příznivců Lilien přestalo fandit a strhalo své vlajky z plotů. „Nálada mezi jinak vděčnými a skromnými fanoušky Darmstadtu se během hry úplně změnila. Tak rozzlobené publikum jako v tento březnový den snad Lilien neměli od doby, kdy se trápili třetí lize,“ napsal o atmosféře Hessenschau.

Po utkání zamířili skleslí fotbalisté před kotel a dočkali se tam nečekané reakce. Šéf ultras přelezl plot a vyrazil přímo na hrací plochu, aby jim řekl od plic, co si výkonu myslí. A hráči i realizační tým stáli a poslouchali. Minutový emotivní proslov doprovázený divokými gesty by člověk očekával spíše od italské Serie A. I bez znalosti slov bylo naprosto zřejmé, co má řečník na mysli. Brankář Marcel Schuhen bral proslov jako budíček. „Nemyslel jsem si, že je to špatné, naopak,“ dodal.