Sundejte dresy! Po vyhroceném závěru ligy v Maďarsku museli zasahovat těžkooděnci

(zdroj: twitter.com/DjGabyG)

Ještě před deseti lety hrál základní skupinu Ligy Mistrů, dnes sestoupil do druhé maďarské ligy. Sedminásobný mistr tamní soutěže Debrecín VSC zažívá nejhorší období v novodobé historii klubu, z Nemzeti Bajnokság I se poroučí po sedmadvaceti letech.

Debrecín měl v posledním utkání ligy jen jeden úkol. Na domácím hřišti musel porazit Paks a nejvyšší soutěž by si zahrál i v příští sezóně. Plán narušil již v 17. minutě hostující Norbert Konyves, který hlavou otevřel skóre. Debrecín se trápil, vyrovnání přesto přišlo v 74. minutě skrze vlastní gól Szelpala. V poslední minutě nastavení se opřel do střely z hranice vápna domácí János Ferenczi, jeho střela se však od břevna odrazila pouze na brankovou čáru.

Sekundy po hvizdu vtrhli na hřiště rozladění fanoušci Debrecínu. Kapitána Dániela Tőzséra, odchovance klubu, který již dříve oznámil ukončení kariéry, utěšovali a vyvolávali jeho jméno. Naopak s výkonem nigerijského forvarda Haruna Garby a dalších fotbalistů spokojeni nebyli a snažili se jim strhnout dres. Zasahovat tak museli až těžkooděnci.

Podle maďarských médií proběhla mela i ve VIP sektoru většinového vlastníka Debrecínu, kterou mělo tvrdé jádro fanoušků Loki napadnout. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

„Omlouváme se fanouškům. Skutečnost, že jsou v takové situaci nespokojeni, je nejpřirozenější věcí na světě,“ řekl po utkání Tőzsér, kterého k poslednímu zápasu vyprovodili i videovzkazy jeho bývalých spoluhráčů Kevina De Bruyneho a Thibauta Curtoise. „Fanoušci mají vždy právo vyjádřit svůj názor, mohou vyjádřit svou nespokojenost,“ dodal.

Debrecín je nejúspešnějším maďarským klubem v posledních dvou dekádách. Získal sedm mistrovských titulů, šestkrát vyhrál tamní pohár a pětkrát superpohár. Klub, který v sezóně 2006/07 vedl i bývalý trenér pražské Slavie Miroslav Beránek, tak smutní, naopak český forvard David Vaneček se může radovat. Tým druhého nejlepšího střelec tamní soutěže si totiž zajistil třetí místo a bude bojovat o evropské poháry.