Špatné zprávy z Francie. Reprezentační kanonýr Šulc je na tom zle

Jako by těch problémů ve fotbalovém nároďáku nebylo v posledních týdnech málo. Před závěrem kvalifikaci o MS má zdravotní trable Pavel Šulc.

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

Fotbalová reprezentace má za sebou jeden z nejhorších srazů za poslední roky. Po domácí bezbrankové remíze s Chorvatskem se zesměšnila porážkou na Faerských ostrovech (1:2). Následovala tvrdá kritika od expertů i fanoušků a vyhazov hlavního kouče Ivana Haška. Před blížícím se závěrem kvalifikace o MS ale přišla další rána. Tentokrát z Francie. Kanonýr Pavel Šulc má zdravotní problémy.

Šulc má problém se svalem

Špatné zprávy vyřkl trenér Lyonu před ligovým šlágrem proti vedoucímu týmu tabulky Paris St. Germain. „Máme suspendované Hateboera, Abnera, je tu zranění Pavla. Šulc má problém se stehenním svalem. Pro zápas bohužel nebude k dispozici. Coco Tolisso absolvoval trénink, ale bylo to taktičtější, bez intenzity. Uvidíme, jestli je připravený, ale mám pochybnosti. Nechci riskovat, že ho ztratím na další zápasy,“ řekl Fonseca na tiskové konferenci přes očekávanou bitvou, jak informoval web Lyon Foot.

Otázkou je, na jak dlouho Šulc vypadne ze hry. Už v pondělí se totiž reprezentace v Praze potká a ve čtvrtek čeká výběr nového trenéra Jaroslava Köstla přípravný zápas proti San Marinu. O čtyři dny později uzavře kvalifikaci MS zápasem s Gibraltarem. Je tak dost pravděpodobné, že u toho jeden z klíčových mužů nebude. Bylo by zbytečné riskovat zhoršení jeho potíží. Zvlášť když nyní vlastně o téměř o nic nejde.

Spokojený trenér

Šulc se nejspíš zranil ve čtvrtečním utkání Evropské ligy na hřišti Betisu Sevilla. Při porážce Lyonu 0:2 přitom nastoupil pouze na závěrečných 26 minut. Možná už tak nějaké trable měl. Není to samozřejmě komplikace jen pro národní tým, ale i pro hráče samotného. Bývalá hvězda Plzně se v silné konkurenci Lyonu rychle prosadila. Kdyby nyní vypadl šikovný ofenzivní borec na delší dobu ze hřiště, mohli by jeho místo zaujmout jiní.

Po letním přestupu za 250 milionů předvádí Šulc v dresu Lyonu vynikající výkony. Září hlavně ve francouzské lize, kde dal v 11 zápasech pět gólů a patří mezi nejlepší střelce soutěže. Jeho výkony vychvalují odborníci i trenér Fonseca. „Pavel hraje velmi dobře. Je efektivní a neustále vytváří gólové příležitosti. Umí dobře číst hru,“ řekl po jednom utkání kouč Lyonu pro klubový web. Snad bude mít Šulce brzo k dispozici. Stejně jako národní tým.

Jak velkou ztrátou by absence Šulce byla? Napište nám svůj názor do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
Autor článku

Radek Bardouzl

Píšu o fotbale už 15 let. Tak, jak se u nás žije – liga, repre, přestupy, kabiny i trapasy. Píšu často, rychle a naplno. Někdy glosu, jindy postřeh, který by jiný přešel.

Zobrazit další články