Styl Londýňanů by mohl Sergiu Aguerovi pasovat, tvrdí Clichy. Kam by mohl kanonýr Manchesteru City zamířit?

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Po deseti sezónách v Manchesteru City se jedna z legend Premier League rozmýšlí, co dále. Dvaatřicetiletému Sergiu Aguerovi po sezóně končí na Etihad Stadium smlouva a podle svého bývalého spoluhráče Gaela Clichyho zamíří do Španělska.

Není ostrovní trofej, která by mu během úspěšné dekády unikla. Argentinský kanonýr Sergio Aguero dokázal získat jak čtyři mistrovské tituly, tak pět triumfů v ligovém poháru, tři trofeje FA Community Shield a FA Cup. Právě proto je otázkou, jaká by mohla být jeho motivace k případnému setrvání v Anglii. Podle jeho bývalého spoluhráče z kádru Citizens Gaela Clichyho by to mohl být posun v historických tabulkách.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

„Dokážu si představit, že zůstane v Premier League, protože bude chtít vyšplhat na druhé nebo třetí místo v žebříčku nejlepších střelců ligy všech dob,“ prohlásil pro Studium Astro Clichy. Aguero je aktuálně na čtvrté příčce se 181 brankami a na třetího Andyho Colea ztrácí jen šest branek. Dosažitelný by byl i druhý Wayne Rooney, který za svou kariéru nastřádal v nejvyšší anglické soutěži 208 gólů.

„Určitě by na to měl, to je jisté. Ale chce to? Deset let v Manchesteru City je dost a myslím si, že se přesune tam, kde si dokáže trošku více užívat,“ dodává jedním dechem Clichy. „To, jestli si sám sebe dokáže představit v jiném anglickém klubu je další otázkou. Miluje slunce. Rád bych ho viděl zůstat v Anglii, aby skutečně dosáhnul toho být druhé nebo třetí v počtu gólů, ale myslím si, že se přesune pryč z Premier League,“ míní Clichy.

Britský deník Daily Mail přesto spekuluje o nabídkách londýnských klubů. Zájem by měla jak Chelsea, tak Arsenal, jehož styl by podle Clichyho mohl argentinskému kanonýrovi pasovat. „Myslím si, že by dobře pasoval do herního stylu Arsenalu. Hrají pekný fotbal, vytvářejí si šance, ale opravdu pochybuji, že by skončil právě tam. Jsem si skoro jistý, že zamíří do Španělska,“ míní.

O služby rodáka z Buenos Aires mají, mimo jeho domovský klub Club Atlético Independiente zájem, i další kluby světové špičky. Podle webu football365.com je mezi nimi italský Juventus, francouzské Paris Saint-Germain, portugalská Benfica Lisabon nebo španělští giganti Real Madrid a Barcelona.

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Benzín a nafta zlevňují, má smysl dělat si zásoby na horší časy? Jen při respektování exspirační doby paliva
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy