Střední záložníci Plzně bojující o základní sestavu

i Foto: hitc.com
                   

Plzeňský trenér Adrián Guľa se na začátku tohoto týdne rozloučil se zkušeným slovenským záložníkem Romanem Procházkou, který se kvůli silné konkurenci na středu hřiště nevešel na soupisku. Místo v základní sestavě se tak uvolnilo hned několika hráčům, kteří během zimní přípravy jistě zabojují o pravidelnou herní praxi. O koho konkrétně se jedná? To si rozebereme v následujících řádcích.

Lukáš Kalvach

Čtyřiadvacetiletý odchovanec Sigmy Olomouc je jedním z nejlepších fotbalistů, kterými Viktoria Plzeň momentálně disponuje. Pod Pavlem Vrbou dostával dostatek prostoru a ani Adrián Guľa jej rozhodně šetřit nebude. Střední záložník má za sebou osmnáct zápasů v podzimní části české ligy, ze kterých si odnesl tři branky a stejný počet nahrávek. Svými výkony si dokonce řekl o reprezentační pozvánku Jaroslava Šilhavého. Pokud se dá o někom říci, že má místo v základní sestavě víceméně jisté, pak je to právě on.

Tomáš Hořava

Brněnský rodák se do prostředí velkého fotbalu stejně jako Lukáš Kalvach dostal skrze Sigmu Olomouc, na rozdíl od něj má však v kádru Viktorie Plzeň poměrně nejistou budoucnost. Už několikrát se totiž spekulovalo o jeho případném odchodu. Na podzim sice odehrál čtrnáct soutěžních zápasů, stále ovšem existuje šance, že si jednatřicetiletý záložník ještě před startem jarní fáze sbalí kufry. Pavel Vrba má přeci jenom odlišný styl, než kterým se chce prezentovat Adrián Guľa.

Aleš Čermák

Pětadvacetiletý Aleš Čermák je kapitola sama o sobě. Někdy předvede naprosto impozantní výkon, jindy se mu zase vůbec nedaří. Na podzim vstřelil jednu branku a dalších pět nahrál. Bohužel ale odehrál jen osm zápasů, protože laboroval se zraněním. Vstoupí do jarní části sezóny pravou nohou, nebo bude pokračovat v nevyrovnaných vystoupeních? Na odpověď si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Pavel Bucha

Pavel Bucha strávil podzim v barvách Mladé Boleslavi, které pomohl šesti brankami a čtyřmi gólovými asistencemi. Ani v přípravě si zatím nevede špatně, takže jej Adrián Guľa logicky podržel na plzeňské adrese. Ačkoli se v kádru nachází hráči, jimž se základní sestava přisuzuje mnohem více, právě jednadvacetiletý rodák z Nelahozevce se může stát tím žolíkem, jenž všechny překvapí a zaujme místo v základu.

Christián Herc

Jednadvacetiletý Christián Herc přišel do Plzně na hostování z anglického Wolverhamptonu a ačkoli jej vedení prezentovalo jako velkou posilu, na podzim nezasáhl ani do jednoho soutěžního zápasu. Změna trenéra ovšem skýtá naději na podstatně větší herní praxi, protože Adrián Guľa kvality tohoto záložníka moc dobře zná. Setkali se totiž ve slovenské reprezentační jednadvacítce, kde Herc navíc plnil roli kapitána a lídra. Obnoví se spolupráce těchto dvou mužů?

Foto: hitc.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund