Klub Premier League ho odmítl, stal se bezdomovcem. Dnes řídí miliardovou firmu

PŘÍBĚH: Jen málokterý ostrovní fotbalista má tak bohatou profesní dráhu jako právě bývalý talentovaný obránce. Jak se dostal k astronomickému jmění?

i Zdroj fotografie: Crystal Palace FC
                   

Ještě v sedmnácti letech toužil stát se profesionálním fotbalistou a následovat některé své úspěšné spoluhráče z Crystal Palace. Tehdy mladý obránce Dean Forbes však fotbalově neuspěl a sítem dospělého fotbalu neprošel. Přesto nadále utrácel, stejně jako jeho úspěšní přátelé z fotbalového prostředí, a nadělal si řadu vysokých dluhů. Než dovršil osmnáctý rok životě dvakrát skončil na ulici, bez peněz a zázemí.

Začátek své kariéry popisuju jako neúspěšný fotbalista, který se dvakrát ocitl bez domova.  Začal jsem se věnovat telemarketingu, abych splatil dluhy, které jsem si nadělal, když jsem chtěl udržet krok s kamarády z fotbalu. Za ten dluh jsem opravdu vděčný, protože to znamenalo, že jsem musel rychle ukončit sny o hraní fotbalu. Začal jsem se věnovat normální práci a budování větších projektů,“ přiznal pro britský deník The Sun.

iZdroj fotografie: Linkedin

Nutnost vydělávat jej přivedla do call centra společnosti Motorola, kde se postupně propracovával výše. Posléze se stal ředitelem francouzské technologické společnosti KDS. Naposledy vedl významnou softwarovou firmu Forterro, kterou loni odkoupila jiná společnost za bezmála miliardu dolarů (22 miliard korun). Sám Forbes na celé transakci vydělal rovněž pořádný balík a v současné době činí jeho jmění bezmála 40 milionů liber, tedy asi miliardu korun.

Fotbalový neúspěch? Nedal jsem tomu všechno, ví

Přesto nezapomíná na staré časy v akademii Crystal Palace. Podle svých slov se však nikdy nemohl stát profesionálem, protože bral fotbal spíše jako čistou radost. „Když se teď ohlédnu zpět, uvědomím si, že nemůžu říct, že jsem tomu zasvětil život. Moji kamarádi, kteří udělali skvělou kariéru, měli k fotbalu naprosto odlišný přístup. Bavilo mě to. Ale nepomohlo mi, že jsme byli jen parta kámošů z podobných sídlišť,“ pokračuje.

Šest dní v týdnu jsem se hlavně smál a blbnul. Mezi tím jsme hráli fotbal, když byl čas. Ale opravdu jsem se mu vlastně nikdy nevěnoval naplno s dostatečným úsilím,“ zakončuje Forbes pro The Sun.

Měli by mladí fotbalisté podstupovat kurzy finanční gramotnosti?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund