Stopera Realu Madrid Varana chce v zimě získat klub z Premier League

                   

Čtyřikrát slavil vítězství v Lize mistrů, třikrát domácí soutěž. Stoper Realu Madrid Raphael Varane bezpochyby patří mezi ústřední postavy současné éry Bílého baletu, i proto se kolem něj pravidelně zajímají velkokluby. Vzhledem k tomu, že francouzskému reprezentantovi končí za rok a půl kontrakt a nový zatím nepodepsal, už v lednovém přestupovém období se jej pokusí podle deníku AS získat Manchester United.

„Nejsem to jen já, kdo ho chce mít v mužstvu,“ komentoval spekulace kouč Realu Madrid Zinedine Zidane. „Je členem tohoto klubu, našeho týmu a my jsme měli obrovské štěstí, že se nám podařilo přivést ho do Madridu,“ prohlásil. Varane přišel na Santiago Bernabéu před devíti lety z francouzského RC Lens za částku blížící se 10 miliónů eur (zhruba 260 miliónů korun).

i(zdroj fotografie: PxHere)

Již tehdy kolem něj kroužili další velkokluby, zajímal se o něj mimo jiné i právě Manchester United. Tehdejší trenér Red Devils Sir Alex Ferguson se však rozhodl sázet spíše na Phila Jonese a z přestupu sešlo.

V letošní sezóně Varane dokonce statisticky překonává svého partnera ze stoperské dvojice Segia Ramose. Má více obranných zákroků (27), obraných hlaviček (13) i bloků (4) než kapitán Los Blancos Ramos. „Má skvělou kariéru, od té doby, co tady, toho dosáhnul spoustu,“ řekl Zidane.

i(zdroj fotografie: PxHere)

Podle něj francouzský reprezentant zdaleka není na prodej a bude se jej snažit udržet v Realu Madrid za každou cenu. „Samozřejmě pro klub je nepostradatelný a neprodejný, stejně jako pro mě jako trenéra a pro fanoušky obecně,“ pokračuje Zidane. „To je jasné a jednoznačné. Nemluví se jen o Varanovi, ale i o téměř všech hráčích Realu Madrid a dalších. Ale u Varaneho můj postoj jasný a je totžný s postojem klubu,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články