Stoper Radaković po dvou měsících opět opouští Spartu. Kdo ho získal na hostování?

(zdroj fotografie: PxHere)

Srbský stoper Uroš Radaković zřejmě definitivně opouští pražskou Spartu. Šestadvacetiletému urostlému bekovi, který na podzim hostoval v kazašské Astaně, končí v létě smlouva a pravděpodobnost, že by na Letné pokračoval se blíží nule. Bývalý hráč italské Bologne nebo ruského Orenburgu navíc bude až do června hostovat v aktuálně třináctém celku polské Ekstraklasy.

„Měl jsem i jiné nabídky, ale Sparta je pořád Sparta. Je to největší klub v Česku, a když o vás takový klub stojí, nejde ho odmítnout. Jsem v Česku tři roky, znám místní ligu, i to je výhoda. Tenhle přestup je pro mě velký krok kupředu,“ prohlašoval před třemi lety stoper Uroš Radaković, jehož Letenští vyplatili ze Sigmy Olomouc se kterou vybojoval čtvrté místo.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Teď musíme přesvědčit i trenéry ve Spartě. Chci tvrdě pracovat, naplno využít ty tři týdny, které zbývají do začátku sezóny. Hlavně, že jsem zdravý a že je v týmu dobrá atmosféra. Výsledky se pak určitě dostaví,“ prohlašoval pro sparta.cz tehdy. Opak se však stal pravdou.

Angažmá šestadvacetiletého mládežnického reprezentanta na Letné skončilo dříve, než si sám představoval. Po vypadnutí z předkola jak Ligy mistrů, tak Evropské ligy, ve kterém Radaković hrubě chyboval bylo jasné, že Sparta musí hledat jiné alternativy na post středního obránce. Po roce a půl v dresu Sparty tak zamířil na hostování do ruského Orenburgu, poté putoval do Kazašské Astany a své působení coby kmenový hráč Sparty uzavře v polské Wisle Krakow.

Spoluhráčem mu bude český bek

„Uroš Radaković odchází na půlroční hostování do třináctého týmu polské ligy Wisly Krakov. Doposud se Uroš po návratu z hostování v Astaně připravoval spolu s A-týmem, měl ale povolení hledat si jiné angažmá. Hodně štěstí v novém klubu, Uroši,“ oznámil klub na svých webových stránkách. Srbský stoper za Spartu odehrál celkem 34 utkání, ve kterých zaznamenal i dvě branky a asistenci.

Gól přidal i při včerejší premiéře v dresu Wisly Krakow, aktuálně desátý celek polské Esstraklasy tak i díky jeho brance porazil Wislu Plock 3:1. Z vítězství se radoval i jeho spoluhráč Michal Frydrych, který do historicky nejúspěšnějšího slezského klubu přestoupil loni v létě.