Stoper Kalas před EURO: V Anglii budu skoro jako doma, každý zápas bude klíčový

Ilustrační foto české fotbalové reprezentace. Zdroj fotografie: Reuters

Pouhé tři dny dělí české reprezentanty od úvodního utkání na letošním evropském šampionátu, ve kterém vyzve Skotsko. „Určitě to bude proti Skotsku náročné, bude to hodně soubojový zápas,“ prohlásil před utkáním stoper Tomáš Kalas, který v dějišti utkání působí šestým rokem.

Middlesbrough, Fulham a nyní Bristol City. Osmadvacetiletý střední obránce Tomáš Kalas, který anglický fotbal zná takřka jako své boty přiznává, že se při utkáních v londýnském Wembley bude cítít skoro jako doma. „Pro mě to je asi nejlepší možný los, protože se budu cítit skoro jako doma ve Skotsku a v Anglii. Znám některé hráče z naší ligy, může to být trochu lehčí a můžu ostatním poradit,“ prohlásil.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Celkově si ale nemyslím, že to bude o mnoho jiné, jestli budeme hrát ve Skotsku, v Anglii nebo kdekoliv jinde. Pořád to budou těžké zápasy. Klíčový zápas bude každý z těch ve skupině. I s ohledem na to, že může postoupit i třetí tým ze skupiny. Ale určitě vám může první zápas hodně pomoct a mít tři body z prvního zápasu může hodně pomoct sebevědomí. Takže to může být klíčovější zápas z těch klíčových,“ dodává.

Kalasovu premiéru na evropkých šampionátech málem zastavilo zranění, odchovanec olomouckého fotbalu je však nyní podle svých slov již zdravý. Zdravotně v pořádku jsem. Devadesát minut by bylo těžkých zvládnout, i kdybych nebyl zraněný. Měl jsem zatuhlý sval, který povolil a naštěstí to bylo včas. S Itálií by to byl risk, proti Albánii už to ale riskantní nebylo,“ připomíná stříbrný medailista s reprezentační devatenáctkou.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Promluvil i o letošním celoevropském formátu šampionátu. „Já na Euru nikdy nebyl, takže je to pro mě něco jiného, ať je formát turnaje jakýkoliv. Je to něco, proč fotbal hraju. Ale dovedl bych si představit, že kdyby se hrálo jen v jedné zemi a my tam měli kemp, tak by atmosféra byla ještě lepší. Ale nedá se nic dělat. Aspoň jsme doma, máme vše podle našich představ a nemusíme se na nikoho jiného spoléhat,“ zakončil.

zdroj: FAČR