Stoper Gebre Selassie v Brémách končí. Zamířit by měl do Česka

                   

Sestup a konec. Téměř deset let strávil v dresu bundesligového Werderu Brémy český stoper Theodor Gebre Selassie, po sestupu zelenobílých však v klubu pokračovat nebude. Své rozhodnutí oznámil fanouškům na Instagramu.

„Vážení fanoušci Werderu. Stále je pro mě extrémně těžké najít správná slova. Je mi neuvěřitelně líto celého klubu, fanoušků a města. Prostě jsme to nezvládli. Přál bych si s Brémami a Werderem lepší rozloučení. Moje rozhodnutí vrátit se s rodinou po této sezóně do České republiky ve mně dlouho dozrálo,“ prohlásil stoper, který v prosinci oslavil čtyřiatřicáté narozeniny.

Stále to pro mě není snadné, ale je čas se rozloučit. Děkuji vám za devět let, na které se s hrdostí dívám zpět. Potkali jsme mnoho, mnoho skvělých lidí, našli jsme si přátele, naše druhé dítě se narodilo v Brémách. Existuje tolik nádherných vzpomínek. Brémy a Werder budeme mít vždy v srdci! Děkuji všem,“ dodal na svém Instagramu bývalý hráč Vysočiny Jihlava, pražské Slavie nebo Slovanu Liberec.

iZdroj fotografie: Pexels

Právě o návratu do podještědského klubu se ve spojitosti s návratem bývalého reprezentanta zpět do Česka spekuluje. Kouč Liberce Pavel Hoftych již na začátku května prozradil novinářům, že s trojnásobným mistrem české ligy je v dlouhodobém spojení a návrat je takřka na spadnutí.

Theo dal jasně najevo, že se mu už nechce nikde cestovat. V Liberci má rodinu, chce se tam vrátit, odvedl tam skvělou práci. Já a vedení jsme s ním už delší dobu ve spojení. Bavili jsme se i o pozici v týmu a postech, které je momentálně schopen hrát. Pevně věřím tomu, že se Theo k nám v létě přidá. Že spolu budeme pracovat a uděláme v Liberci ještě skvělou práci,“ prohlásil Hoftych.

Gebre Selassie přitom patří k nejúspěšnějším českým fotbalistům končící generace. V dresu národního týmu nasbíral více než pět desítek startů, zahrál si na dvou evropských šampionátech. Po skvělých výkonech na EURU 2012, kdy česká reprezentace vypadla až ve čtvrtfinále proti Portugalsku pak přestoupil za zhruba dva milióny eur (50 miliónů korun) do bundesligových Brém.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články